Yüz Dolgusu Estetiği Ankara

Yüz dolgusu ya da yüz dolgusu estetiği gibi farklı isimlerle bilinen estetik müdahale, kişilerin daha dolgun hatlara sahip olmasını sağlamaktadır. Sadece uzman hekimler tarafından gerekli tıbbi yeterliliğe sahip merkezlerde uygulanması gereken yüz dolgusu, geçici bir işlem olsa da yüz bölgesinde ciddi ve kalıcı rahatsızlıklara neden olabilmektedir. İstenen sonucun elde edilebilmesi ve sağlıklı bir operasyonun geçirilebilmesi adına mutlaka doğru estetik merkezlerinin tercih edilmesi gerekir. 

Yüz Dolgusu Nedir Nasıl Yapılır?

Yüz dolgusu, dudak ve yanak gibi yüz bölgelerde gençleştirici etkilerin elde edilmesi adına enjeksiyon işlemin yapılmasıdır. Özel olarak hazırlanan karışımın, yüzün istenen bölgelerine özel bir şekilde uygulanması ile birlikte yüz dolgu işlemi tamamlanmaktadır. Bu aşamada uzman kişinin yeteneği ve becerilere, operasyonda doğrudan etkilidir. Bu nedenle operasyon öncesinde kapsamlı bir muayene yapılmalı, kişilerin mevcut rahatsızlıkları ve görünümde istenen sonuçlara yönelik özel bir tedavi planlaması yapılmalıdır. Dudak ya da genel şekillendirme gibi farklı isteklere göre şekillenebilen tedavilerde, istenen sonucun alınabilmesi adına uygun ve sağlık açısından herhangi bir risk içermeyen malzemeler kullanılmalıdır. Böylece vücutta farklı sağlık sorunlarına yol açmadan yüz dolgusunun sorunsuz bir şekilde uygulanması ve istenen sonucun alınması sağlanabilmektedir. 

Yüz Dolgusu Hangi Bölgelere Yapılır?

Yüz olarak genel bir şekilde ifade edilse de yüz dolgusunda yüzün farklı bölgelerine yönelik destek sağlanmaktadır. Kişiler, daha dolgun bir görünüm ya da yaşlılık ile birlikte meydana gelen çizgi ve kırışıklıkların ortadan kalkması adına daha genç bir görünüm elde etmek için Yüz DOLGUSUNU tercih edebilmektedir. Bu nedenle yüz dolgusunda uygulama bölgeleri farklı olmaktadır. En çok uygulanan bölgeler yanak ve dudaklardır. Daha dolgun bir dudaklara ve kırışıksız yanaklara sahip olmak isteyenler, yanak ve dudak bölgeleri için dolguyu tercih etmektedir. Yanak ve dudakların yanı sıra şakak bölgesi, göz çevresi, burun kırışıkları, göz altları, dudak kenarlarının yukarı kaldırılması gibi farklı talepler doğrultusunda yüz dolgusu uygulanabilmektedir.

Yüz Dolgusu Estetiği Ankara

Yüz Dolgusu Estetiği Ankara

Yüz Dolgusu Ne Kadar Dayanır?

Alanında uzman ve gerekli yeterliliğe sahip bir merkezde yapılacak yüz dolgusu, kişilerin ideal süre boyunca, dolgu ile sorun yaşamasını önlemektedir. Genel olarak 1 yıllık bir sürenin ardından yüz dolgusunun etkisini yitirmesi beklenmektedir. Uygulanan malzemeye bağlı olarak bu süre daha da az olabilir. Ortalama ise 6 ayın ardından 12 aya kadar yüz dolgusu etkisini göstermektedir.  “Yüz dolgusu kaç ayda bir yapılır?” gibi soru işaretlerine sahip olan kişiler için ideal bir süre bulunmamaktadır. Yüz dolgusu uygulandıktan sonra etkisini belirli bir sürenin ardından yitirecektir. Kişiler yine aynı görünüme sahip olmak istediğinde istediği zaman işlemin tekrarlanmasını sağlayabilir. 

Yüz Dolgusu Ne Kadar Sürede Oturur?

Sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilecek yüz dolgusu estetiği, uygulamanın hemen ardından kendini göstermeye başlayacaktır. Ancak ödem gibi farkı tepkiler oluştuğundan dolayı genellikle 3-4 günün ardından yüz dolgusunun gerçek görünümü ortaya çıkmaktadır. 

Yüz Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Vücuttan ya da yüz bölgesine yapılacak estetik müdahalelerde kişilere bu müdahaleler genellikle ameliyat ortamlarında sunulmaktadır. Aynı zamanda estetik, vücutta kalıcı bir değişikliklerin yapılmasını sağlamaktadır. Ancak kişilerin ameliyat korkusu ya da elde edeceği sonuçlardan memnun olmama ihtimali estetik konusunda çoğu kişinin çekimser kalmasına neden olmaktadır. Ancak yüz dolgusu herhangi bir cerrahi müdahale olmayan, geçici bir estetik uygulamasıdır. Vücut altına enjekte edilen zararsız maddeler ile bölgenin daha dolgun ve kırışıksız bir şekilde görünmesi sağlanır. Belli bir süre sonra ise maddeler etkisini kaybeder mevcut bölge eski görünümüne geri döner. Böylece yüz dolgusunun kişinin sağlığı açısından herhangi bir risk içermesi söz konusu değildir. Aynı zamanda istenen sonuç alınmamış olsa da bir kişiler belirli bir süre sonra yeniden eski görünümüne sahip olacağından dolayı psikolojik problemlerin yaşanması da mümkün değildir. Alanında uzman bir kişi tarafından iyi bir merkezde yapılacak yüz dolgusu ile istenen sonuçların alınması oldukça kolaydır. 

Ankara’da Yüz Dolgusu Estetiği Nerede Yapılır?

Ankara’da olan ya da Ankara’ya ulaşım imkanı bulunan kişiler için Türkiye’de yüz dolgusu estetiği ile ön plana çıkan Fisina Güzellik Merkezi ilk olarak tercih edilecek yerlerden birisidir. Yıllardan beri en yeni tıbbi cihazlar ile sunulan destekler, kişilerin istediği görünüme kavuşmasını ve yaşadığı rahatsızlıklardan da kurtulmasını sağlamaktadır. Sizler de sorunsuz bir yüz dolgusu işlemleri için Fisina Güzellik Merkezi’nden hemen randevu alabilirsiniz.