Yağ aldırma (Liposuction) Ameliyatı Ankara

Liposuction olarak bilinen ve Türkiye’de daha çok yağ aldırma olarak kullanılan tedavi yöntemi, kilo problemi olmayan ancak tüm denemelere rağmen yağlarını yakmaya başaramayan kişiler için uygulanmaktadır. Genel olarak yağ aldırma işlemlerinde, bölgesel olarak yağ sorunu yaşayan kişilerin bu bölgelerindeki yağların alınması ve bölgenin daha ideal bir hale gelmesi sağlanmaktadır. 

 

Yağ aldırma (Liposuction) nedir? 

Liposuction, basit bir operasyon olmadığı gibi cerrahi bir müdahaleyi tanımlamaktadır. Bu tedavide kişilerin vücudundaki fazlalık yağlar, ameliyat ortamında özel cihazlar yardımı ile vücut dışarısına çıkarılmaktadır. Uzun yıllardan beri uygulanan bir teknik olarak herhangi bir risk içermeyen Liposuction’da kişilerin uzman bir hekim ve merkezden destek alması en uygun bir çözüm olacaktır. Uygulama kapsamında basen, karın, bel ve kalça gibi bölgelerden yağ alımı yapılabilmektedir. Bu konuda herhangi bir kriter olmadığı gibi kişilerin bölgesel fazlalıkların bulunduğu bölgelere odaklanılarak bu bölgelerde maksimum yağ alımı yapılmaya çalışılır. 

 

Yağ aldırma (Liposuction) nasıl yapılır?

Yağ aldırma operasyonuna başlamadan önce kişilerin öncelikle kapsamlı bir muayenesi yapılmaktadır. Uzman tarafından yapılacak değerlendirmelerde, yağ fazlalığı olan bölgeler kapsamlı bir şekilde işaretlenir ve mevcut kişinin operasyon için uygun olup olmadığı kontrol edilir. Bunun için kan tahlili gibi farklı testler istenecektir. Yapılacak tüm kontroller ve testlerde kişinin yağ aldırma operasyonu için uygun olduğu belirlendiğinde, operasyona geçiş yapılabilmektedir. 

Operasyonda öncelikle alınmak istenen yağlar daha sıvı hale ve akışkan hale getirilir. Ardından 1 ya da 2 milimetrelik kesiler açılır ve içerisinden özel kanüller ile yağlara vakum işlemi uygulanır. Bu vakumlama ile birlikte deri altındaki yağlar yavaş bir şekilde çekilerek dışarıya alınır. İşlemlerin tekrarlanması ile birlikte bölgedeki yağların dışarıya alınması sağlandıktan sonra operasyonlar tamamlanır. 

 

Liposuction kimlere yapılabilir?

Liposuction bir zayıflama yöntemi olmadığı gibi vücuttan atılamayan yağların operasyon desteği ile alınması hedeflenmektedir. Bu nedenle kişilerin öncelikle uygun bir beslenme programına ek olarak spor yapması ve bölgesel incelme sağlamaya çalışması gerekir. Ancak bölgesel incelme, tüm çabalara rağmen gerçekleşmiyorsa uzman bir hekim tarafından yapılacak kontroller ile birlikte kişinin liposuction yani yağ aldırma operasyonundan destek alabileceğine karar verilebilir. Yöntem için her kişi uygun olmamaktadır. Hamile, yeni doğum yapan, kalp hastalığı bulunan, diyabet gibi çeşitli rahatsızlıklar nedeniyle sorun yaşayan kişiler operasyon için uygun değildir. Bu nedenle yapılacak kontrollerde benzer rahatsızlıkları bulunan kişiler için hekim görüşü olumsuz olacaktır ve operasyon yapılmayacaktır. 

Yağ aldırma (Liposuction) Ameliyatı Ankara
Yağ aldırma (Liposuction) Ameliyatı Ankara

Liposuction sonrasında nelere dikkat edilmelidir? 

Liposuction, vücuttaki fazla yağların alınmasını sağlasa da kişiler operasyon sonrasındaki hayatında bazı noktalara dikkat etmelidir. Aksi halde yeniden benzer problemlerle karşı karşıya kalınabilir. Yağ alımı yapıldıktan sonra kişilerin beslenme programına dikkat etmesi ve düzenli bir şekilde spor yapması önerilmektedir. Böylece yağ aldırma ile birlikte vücudun kendini toparlaması, daha sıkı bir duruma gelmesi mümkün olacaktır. Düzensiz beslenme ve spor yapmama ile birlikte deri sarkmaları ya da yeniden yağlanma gibi problemler görülebilir. 

 

 

Liposuction ile kaç kilo yağ alınır?

Yağ aldırma operasyonu düşünen çoğu kişi için farklı soru işaretleri vardır. Bu soru işaretlerinin giderilmesi adına mutlaka bir uzmandan yardım alınmalı ve ilk görüşme sağlanmalıdır. Çünkü kişilerin farklı vücut tipleri ve rahatsızlıkları olabileceğinden dolayı operasyon sonuçları herkes için aynı değildir. “Liposuction ile kaç kilo yağ alınır?” gibi sorularda kişilerdeki yağ oranları ve vücut formu yağ alımlarının kişiden kişiye değişiklik göstermesine neden olmaktadır. Ancak genel itibarıyla tek bir seansta ortalama 8 kilo yağ alınabilmektedir. Böylece kişiler için uygun olan seans sayıları belirlendikten sonra her seansta 8 kilo yağ alınarak kişilerin hem vücut formunun korunması hem de yağlardan arınması sağlanmaktadır. 

 

Ankara Yağ aldırma (Liposuction) Operasyonu

Ankara’da bulunan ya da civar bölgelerde güvenilir bir merkez arayan kişilerin Ankara yağ aldırma işlemleri için tercih edebileceği ilk merkezlerden birisi Fisina Güzellik Merkezi olmaktadır. Cilt bakımı ya da benzer cerrahi müdahalelerde uzman hekimlerden destek alma imkânına sahip olan kişiler, yapılacak operasyonlar sayesinde vücutlarında memnun olmadığı bölgelerdeki sorunların giderilmesini sağlayabilmektedir. Gelişmiş tıbbi ekipmanlar ve yöntemlerin uygulandığı Fisina Güzellik Merkezi’nden hemen randevu alarak sizler de bu imkanlardan yararlanabilirsiniz.