Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç dökülmesi hem kadınların hem de erkeklerin yaşadığı ortak problemlerden birisidir. Özellikle çok erken yaşlarda meydana gelen saç dökülmeleri, kişilerin kendini mutsuz hissetmesine neden olduğu hep psikolojik problemlere de yol açabilmektedir. Saç dökülmesine yönelik sunulan tedavi imkanları ise bu problemleri yaşayan kişiler için büyük bir kolaylık sunmaktadır. 

Kişilerin manevi ve ruhen daha iyi bir şekilde yaşam sürmesine imkan tanıyan saç dökülmesi tedavisi, doğru merkezlerde yapılacak işlemler sayesinde istenen sonucun alınmasını sağlar. Saç dökülmesine yönelik geliştirilen tedavilerde etkin sonuçlar alınsa da bu sonuçların alınabilmesi adına merkezde destek verecek olan uzmanların bu alanda deneyimli ve yetkin olması gerekmektedir. Zira saç dökülmesi tedavisinde öncelik dökülme nedenini belirlenmesidir. Ardından tedaviye geçiş yapılarak kişiler için en uygun olan tedavi yöntemi ve prosedür hazırlanabilmektedir.

 

Saç Dökülmesi Tedavisi Nasıl Yapılır?

Saç dökülme tedavisi almak isteyenler için öncelikle hasta öyküsü dinlenmektedir. Saçlarda yaşanan dökülmenin tipi ve şiddetinin belirlenmesi, tedavi için önemlidir. Bu nedenle hastanın hikayesini anlatması ile birlikte saçların mevcut durumu hakkında bilgi sahibi olacak uzmanlar böylece hasta için özel bir tedavi protokolü uygulamaya başlar. Sağlıklı bir insanın kafasında ortalama 100 bin ile 150 bin saç teli bulunmaktadır. Kişinin günde 100 saç telinin dökülmesi bir problem ya da hastalığa işaret değildir. Ancak çeşitli sebepler ile birlikte saç dökülmeleri arttıkça, saçlar seyrekleşmeye başlar. Erkeklerde başın ön ve üst bölgelerinde meydana gelen dökülmeler ileri yaşlar ile birlikte kellik yaratabilmektedir. Bu bakımdan saç dökülmesi için saç mezoterapisi özel olarak uygulanır ve saç köklerinin beslenerek daha güçlü hale gelmesini sağlanır. PRP yöntemi olarak geliştirilen mezoterapi, saç köklerine yönelik oldukça önemli bir destek sunar. Besleyici vitamin, mineraller, protein ve keratin ile güçlendirilen saç kökleri böylece dökülmenin önlenmesini sağlamaktadır. 

 

Saç Dökülme Tedavisi Yeni Saç Çıkartır Mı?

Saç dökülme tedavisi genellikle saç ekimi ile karıştırılmaktadır. Saç dökülme tedavisi, çok fazla saçı dökülen kişilerin mevcut sorunundan kurtulması adına geliştirilen bir tedavidir. Tedaviyi alan kişilerde temel olarak hedeflenen saç dökümünün ideal seviyelere ulaşmasıdır. Bu bakımdan yeniden saç çıkması ya da saçların gürleşmesi kişinin tamamen anatomik durumuna bağlıdır. Ancak saç dökülme tedavisinin uygulanması ile birlikte saçlarda dökülme yaşanmaması sağlanmaktadır. Böylece kişiler daha fazla saç kaybetmediği gibi özellikle erken dönemde alacağı tedavi sayesinde kellik gibi sorunlardan da kurtulmaktadır. Ancak zamanında uygulanmayan tedaviler nedeniyle saçlarını kaybeden kişilerin saç dökülme tedavisi alması uygun olmamaktadır. Bu tür kişiler saç ekimi gibi alternatif yöntemleri tercih etmelidir. 

Saç Dökülmesi Tedavisi
Saç Dökülmesi Tedavisi

Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Özellikle çok fazla saçı dökülen kişiler “Saç dökülmesi nasıl önlenir?” gibi farklı araştırmalar ile tedavi yollarını öğrenmeye çalışmaktadır. İnsanın doğal yapısı gereği saçlarda dökülme yaşanması normaldir. Ancak belirtilen oranların üzerine çıkılması bir sağlık probleminin olduğuna işaret eder. Bu bakımdan tıbbi destek alınması, her zaman için en uygun olan yoldur. Ancak sağlığını korumak ve saçlarına iyi bir şekilde bakmak isteyenlerin saçlarına yapacağı her bir işlem öncesinde iyi bir şekilde düşünmesi gerekir. Saçların dökülmesine, güçsüzleşmese ya da benzer problemlerin ortaya çıkmasına bazı alışkanlıklar sebep olabilir. Saç kurutma makineleri, maşalar, boyalar, perma gibi yöntemler, çok sıkı bir şekilde yapılan örgüler, saç düzleştirme ürünler ve kozmetik amaçlı kullanılan farklı bakım ürünleri saç dökülmesinde etkindir. Bu tür uygulamalar ve ürünler, saçlarda ciddi bir dökülmeye neden olabileceğinden dolayı özellikle saçların dökülmemesi için kişilerin saç sağlığında doğru bir bakım rutini belirlemesi gerekir. Şampuanın marka ve özellikleri dahi saç dökülmesi ve saç sağlığına önemli bir etkendir.

 

Ankara Saç Dökülmesi Tedavisi

Ankara’da saç dökülmesi tedavisi için farklı seçenekler olsa da bugüne kadar başarılı sonuçlar ile kişilere özel hizmet sunmayı başaran Fisina Güzellik Merkezi, ilk olarak tercih edilmesi gereken yerlerden birisidir. Ankara’da hizmet verilmesine rağmen Türkiye’nin pek çok farklı bölgesinden cilt bakımı ve saç dökülmesi tedavisi gibi farklı hizmetler almak için merkeze gelen kişiler merkezden memnun ayrılmakta, tüm sorunlarından da kurtulabilmektedir. Uzmanlar tarafından en son teknolojik cihazlar ile sunulan hizmetlerden yararlanmak için siz de hemen randevu alabilir ve mevcut sorunlarınızın giderilmesi adına kendinizi uzman ellere teslim edebilirsiniz.