Kalıcı Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Kalıcı Dudak Renklendirme Nasıl Yapılır?

Daha canlı ve daha iyi dudak görünümü isteyen kişilerin tercih ettiği ve kalıcı makyajında tamamlayıcısı sayılan kalıcı dudak renklendirme işlemi solgun dudaklı insanlar arasında popüler olan bir uygulama. Çok kolay bir şekilde uygulanan işlem ile 2 ya da 3 yıl renkli ve canlı dudaklara sahip olmak mümkün.

 

3 Farklı Renklendirme Çalışması Yapılır

Lokal anestezi uygulanarak gerçekleştirilen işlem esnasında herhangi bir acı ya da ağrı hissedilmez, uygulama yapılacak bölgeye anestezi kremi sürülür. Dudaklara 3 farklı renklendirme çalışması yapılır, kişilerin dudaklarında istediklerine göre belirlenen yöntemler dudak kontürü renklendirme, dudak içi renklendirme ve tam dudak renklendirmedir. Kişinin isteği ve muayene aşaması sonrasında hangi yöntemin uygulanacağına karar verilir, birçok insan dudak renklendirmeden ziyade işlemi daha genç görünmek ya da dudağın daha uygun hale gelmesi için tercih eder.

 

Daha Genç Bir Görüntü Elde Edilir

İlerleyen yaşlarda dudaklarda renk solması ve kötü görünüm olur bu durumda hangi yöntem uygulanırsa uygulansın daha genç bir görüntü elde edilir.

Kalıcı dudak renklendirme işlemi cerrahi bir operasyon değil bir kozmetik uygulamasıdır, dudak renklendirme işleminde kullanılan boyalar sağlığa zararı olmayan boyalardır. Her ne kadar kozmetik uygulaması olsa da işlemi yapacak olan kişinin bir uzman olması gerekir, işlem esnasında uzman estetisyenler görev almalıdır.

 

Estetik Uygulama Da Gerektiren İşlemlerdir

Çünkü bu tür uygulamalar teknik kadar estetik uygulama da gerektiren işlemlerdir ve planlaması iyi yapılması gereken süreçlerdir. Kalıcı dudak renklendirme işleminde dudağın renginin belirginleşmesinin yanında dudağın dolgunlaşması da sağlanır ayrıca dudakta ki yara izlerinin ortadan kaldırılması, dudak çevresinde ki asimetri bozuklukların düzeltilmesi, dudak şeklini vurgulamak ya da değiştirmek ile kaybolan dudak rengini doğal renkler ile eski görünümüne kavuşturmak için de yapılan bir işlemdir.

 

Cilt Yapısına Göre 2 Ya Da 3 Yıl Kalıcıdır

İşlem iki seans ile tamamlanır ve ortalama cilt yapısına göre 2 ya da 3 yıl kalıcıdır. Gülüş estetiğini de etkileyen dudak renklendirme işlemi etkili ve hoş bir ifade içinde uygulanan bir yöntem olmakla birlikte makyaj yapma ihtiyacı duymadan dışarı çıkma özgürlüğü de kazandırır. Kalıcı dudak renklendirme işlemi her kişi için aynı şekilde uygulanmaz, işlem yüz ve çene yapısı ile birlikte gülüş ve ifadenin bozulmasını önlememek adına planlanmalıdır.

 

Dudak Yüzün Enerji Merkezidir

Kişinin karakter özelliği, dudağın doğal görünüyor olması gibi detaylar dikkate alınarak dudak renklendirme işlemi yapılmalı bunun içinde uygulamayı yapacak olan kişinin bir tasarımcı edası ile hareket etmesi gerekir. Yüzün enerji merkezi olan dudakların şekli yüz için büyük önem taşır bu nedenle uygulamada yüz ifadesinin bozulmadan korunmasına son derece dikkat etmek gerekir bu yüzden kalıcı dudak renklendirme işlemine karar verildiğinde uygulamanın yapılacağı merkezin seçimi konusunda detaycı davranmakta fayda vardır.