İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Yapılır?

Son dönemde kullanılan en popüler uygulamalardan biri ipek kirpik uygulamasıdır. Dökülen, gür olmayan ve şekilsiz kirpikler makyaj uygulamaları, takma kirpik ya da rimel sürme gibi uygulamalar ile istenen seviyeye getirilmeye çalışılsa da kalıcı bir çözüm üretemiyor. Doğal görünmeyi seven, makyajın verdiği ağırlık hissini ya da takma kirpiğin neden olduğu batma etkisini sevmeyen ve makyaja zaman ayırmaktan kaçınan kadınlar arasında son zamanlarda ipek kirpik uygulaması popüler olmaya başladı. Dolgun ve sık kirpiklere sahip olmayanların tercih ettiği ipek kirpik, saf ipekten üretilen bir uygulama yöntemidir.

Saf İpekten Üretilir

İpek kirpik uygulaması ile seyrek ve cansız kirpiklerin yerine istenen hacim ve şekle göre tek tek eklenen kirpiklere kavuşulur. Çok daha estetik ve çok daha esnek yapıya sahip kirpik, görünümde ve bakışlarda fark edilir değişikliklere neden olur. Saf ipekten üretilen kirpikler seyrekleşmiş olan kirpik aralarına tek tek yapıştırılır. Uzun ve gür durmayı sağlayan yöntem de üst göz kapağındaki boşluklara uygulanan özel bir medikal solüsyon ile kirpikler yapıştırılır. Gerçek kirpik yapısına çok benzediğinden dolayı ipek kirpik doğal bir görünüm oluşturur. Uygulamanın gözde herhangi bir makyaj yokken yapılması gerekir, göz tam anlamıyla kapalı olduğundan dolayı operasyon öncesi lens kullanılıyorsa kesinlikle çıkarılmalıdır.

İpek Kirpik Uygulamasının Avantajları Var Mıdır?

Doğal görünümün elde edilmesini sağlayan ipek kirpik oldukça fazla avantaja sahiptir. İpek kirpik fiyatları başta olmak üzere tüm avantajları şunlardır;

 •  Gözlerin derinliğini ortaya çıkararak kirpiklere hacim verir
 •  24 saat takma kirpik etkisi yaratır
 •  Makyaj süresini azaltır
 •  Rimel kullanmaya gerek kalmadan dolgunluk hissi verir
 •  Her zaman bakımlı ve canlı görünüm sağlar
 •  Saf ipekten yapıldığından dolayı hafiftir ve rahatsızlık vermez
 •  Kişinin kendi kirpiğine zararı yoktur
 •  Uzman kişiler tarafından steril ortamda yapıldığından dolayı son derece güvenilir bir uygulamadır.

İpek Kirpik Kimlere Uygulanmalıdır?

Göz ile alakalı bir sağlık problemi olmayan herkes ipek kirpik uygulamasını yaptırabilir, herhangi bir sakınca yoktur. Aynı zamanda kısa ve seyrek kirpiklere sahip olanlar, kirpiklerinde kıvrımlı görünüm elde etmek isteyenler, kirpikleri aşağı doğru bakanlar ve rimel başta olmak üzere makyaj ürünlerine alerjisi olanlar ipek kirpik yöntemini tercih edebilirler.

İpek Kirpik Uygulaması Nasıl Gerçekleşir?

En hassas organlarımızdan olan gözlerde yapılacak uygulamanın kesinlikle profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Kullanılan malzemeler ve yapıştırıcı sağlık standartlarına uygun olmalıdır. Uygulamanın gerçekleşeceği sağlık merkezi sağlık standartlarına uygun olmasının yanı sıra sterilize edilmelidir. Çankaya ipek kirpik uygulamalarında steril ortamlar ve sağlık standartları oluşturulmaktadır. Uygulamaya başlamadan önce yüze yakışacak olan kirpik boyutu ve şekli belirlenir. Doğru kirpik belirlenirken göz kapağı, göz şekli ve kişinin istekleri göz önüne alınarak karar verilir. Ardından alt kirpiklere yapıştırıcı sürülerek korumak için bir bant takılır. Daha sonra üst kirpikleri tek tek ayırmak için taranır ve yerleştirme işlemine geçilir. Kısa ya da uzun olmak üzere 2 çeşit kirpik kullanılır, kısa kirpikler göz kapağının iç kısmına, uzun kirpikler ise dış kısmına uygulanır. Uygulama aşamasında her kirpik medikal yapıştırıcı aracılığı ile göz kapağına tek tek yapıştırılır. Yöntem yaklaşık 1,5 ila 2 saat arasında sürer ve kişi istediği kirpiğe kavuşur.

İpek Kirpikte Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

İpek kirpik uygulamasının ardından kişi bazı konularda dikkat etmelidir, dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;

 •  İşlem sonrası gözler ovuşturulmamalı
 •  48 saat süre içerisinde nem ve sıcaklıktan korunmalı
 •  İlk 48 saat solaryum ya da saunaya gidilmemeli
 •  Yapıştırıcının etkisini kaybetmemesi için 48 saat makyaj ürünü kullanılmamalı
 •  Kirpik kıvırıcı aparatı belli bir dönem kullanılmamalı
 •  Makyaj çıkarma ürünleri dikkatli ve nazik olarak kullanılmalı
 •  Kirpiklerin zarar görmemesi adına sırt üstü yatılmalıdır.

Doğru Şartlarda Uygulanmalı

Zararsız bir uygulama olan ipek kirpik uygulamasında profesyonel insanlar tarafından işlemin gerçekleştirilmesi önemlidir. Uygulamada organik ve anti alerjik ürünler kullanılmalıdır, yanlış uygulama sonrasında kirpik dökülmesi ya da göz ve çevresinde problemlerin ortaya çıkması gibi sorunlar ile karşılaşılır. Uygulama öncesi kişinin alerjik reaksiyonlara karşı incelenmesi önemlidir. Tüm bu detaylar dikkate alındığında Fisina ipek kirpik merkezi tarafından doğru koşullarda ve uzmanlarca yapılan uygulamalarda güvenilir bir biçimde işlemler gerçekleştirilir.