Gençlik Aşısı Ankara Fiyatları

Yaşlanmaya karşı vücuda yapılan bir tedavi olarak dikkat çeken gençlik aşısı Ankara fiyatları farklılık göstermektedir. Kişiler en uygun gençlik aşısı fiyatları ve tedavi için doğru merkezleri tercih ederek uzman hekimlerden destek almalıdır. 

 

Gençlik Aşısı Nedir?

Tıbbi olarak H-100 aşısı veya IAL sistem olarak adlandırılsa da mevcut tedavi daha çok gençlik aşısı olarak bilinmektedir. Özellikle belirli bir yaş üzerindeki kişilerde yaşlanma ile birlikte vücutta görülen yaşlılık etkilerinin ortadan kaldırılabilmesi adına gençlik aşısı uygulanmaktadır. Gençlik aşısı uygulanmasının hedefi yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların ve sarkıkların olabildiğince gecikmesinin sağlanması ve daha genç bir görünümün ortaya çıkmasını gerçekleşmektir. Bu doğrultuda uygun merkezlerde uzman hekimler tarafından yapılacak uygulamalar ile birlikte kişiler gençlik aşısı olabilir. Etkisini hemen göstermeye başlayan gençlik aşısı ile kişiler daha sağlıklı, genç ve parlak bir görünüme kavuşmaktadır. 

 

Gençlik Aşısı İçinde Ne Var?

Farklı rahatsızlıkları bulunmayan ya da özel bir tedavi uygulanmayan kişiler için gençlik aşısı içerisinde hyalüronik asite yer verilir ve uygulama ile birlikte bu madde nüfusa enjekte edilir. Cilde temas etmesi ile birlikte cildin yenilenmesi ve daha sıkı hale gelmesini sağlayan hyalüronik asit, vücut için herhangi bir risk içermeyen bir maddedir. Gençlik aşısının keşfedilmesi, bebek cilt tipinin incelenmesi ile birlikte gerçekleşmiştir. Bebek ciltlerinde hyalüronik asit miktarının çok yüksek olması, cildin daha genç ve pürüzsüz bir şekilde görünmesini sağlamaktadır. Bu bakımdan vücudun yabancı olmadığı bir maddenin yeniden vücuda sağlanması ile birlikte vücutta istenen etki elde edilebilmektedir. 

 

Gençlik Aşısı Bir Dolgu İşlemi Mi?

Vücuda yapılan dolgu ile gençlik aşısı çoğu zaman karıştırılmaktadır. Dolgularda da hyalüronik asit kullanılabilir. Ancak aşının dolgudan önemli bir farkı bulunmaktadır. Aşıda dolgularda kullanılan çapraz bağlar bulunmamaktadır. Bu bakımdan vücuda gençlik aşısı enjekte edildikten sonra hyalüronik asit, vücut içerisinde yayılmaya başlar ve bir kitle gibi kalmaz. Cildinin yeniden canlanması adına bölgede hızlı bir etki gösteren gençlik aşısı tüm bu özellikleriyle birlikte dolgudan farklı bir uygulama olarak kendini göstermektedir. Gençlik aşısı bir dolgu işlemi olmadığından dolayı gençlik aşısı ya da dolgu yaptırmak isteyen kişilerin mevcut rahatsızlığına en uygun sonucu verecek uygulamayı tercih etmesi önerilmektedir. 

 

Ankara’da Gençlik Aşısı Uygulayan Salonumuzun Adresi;

Gençlik Aşısı Hangi Durumlarda Uygulanır?

Gençlik aşısı yaşlanma ile birlikte ciltte görüle etkileri görmek istemeyen ve uygun olan kişilerde uygulanabilmektedir. Yaşlılık ya da benzer nedenlerden dolayı cilt üzerinde meydana gelen sorunlara karşı aşı yapılır.  Yapılacak gençlik aşısı ile birlikte bölgenin daha canlı bir görünüme sahip olması sağlanmaktadır.  Gençlik aşısının etkisi, belirli bir süre sonra kaybolmaktadır. Yaklaşık 6 ay sonra etkisini kaybetmeye başlayan aşının, mutlaka tekrarlanması gerekir. Aksi halde vücutta yaşlılık belirtileri yeniden görünmeye başlanır. 

 

Gençlik Aşısı Kimlere Uygulanabilir?

Gençlik aşısı özellikle genç kişiler için uygulanmamaktadır. Ancak aşı genellikle 20 yaş ve üzerindeki tüm kişiler için uygundur. El, bacak, boyun ve kadınlar için dekolte bölgelerinde meydana gelecek cilt problemlerinde tercih edilebilecek gençlik aşısı, yaşlanmanın cilt üzerindeki etkilerinin azaltılmasını sağlar. Gençlik aşısı için yapılacak muayenelerde ve incelemelerde, ciddi bir cilt rahatsızlığı bulunan kişiler tedavi için uygun bulunmamaktadır. Bununla birlikte hamile olan ya da bebeğini emziren kadınların mevcut süreçler sona erdikten sonra gençlik aşısı olması önerilmektedir. 

 

Gençlik Aşısı Ankara Fiyatları
Gençlik Aşısı Ankara Fiyatları

Gençlik Aşısının Yan Etkileri Neler? Tedavi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Çok pratik bir uygulama olan gençlik aşısı dakikalar içerisinde yapılabilmektedir. Bu bakımdan yan etki sadece kızarıklar ve kabarmalardır. Bu tip durumlarda ise genellikle operasyonun ardından 1 saat geçtikten sonra etkisini kaybetmektedir. Çok hassas cildi olan kişiler için genellikle gençlik aşısı uygulandıktan sonra buz uygulaması yapılır ve böylece kızarıklık, kabarma ya da morarma gibi durumların da önüne geçilebilir. 

Gençlik aşısı uygulandıktan sonra su tüketimine dikkat edilmeli ve ideal su sağlanmalıdır. Özellikle bölgenin temiz tutulması ve steril ortamlarda bulunması da önerilmektedir. Güneşe çıkılmaması önerilmektedir. Ancak güneşe çıkacağı zaman güneşten koruyucu krem kullanılarak önlem alınmalıdır. Yaz ve kış aylarında uygulanabilen ve uygulamada herhangi bir dönem farklılığı bulunmayan gençlik aşısında istenen sonuçların alınabilmesi ve farklı bir sağlık probleminin yaşanmaması için mutlaka uzman hekim önerilerine uyulmalıdır. 

 

Gençlik Aşısı Fiyatları

gençlik aşısı hakkında detaylı bilgi almak için, Fisina Beauty Studio ile iletişime geçebilir, alınacak hizmet hakkında detaylı bilgi ve fiyat alabilirsiniz.