El Gençleştirme Estetiği Ankara

İnsan vücudunda yüz bölgesi kadar ilk görüşte en çok dikkat çeken bölgelerden birisi de ellerdir. Ancak yaşlılık ile birlikte el bölgelerinde zamanlar kırışıklıklar ya da farklı görünüm bozuklukları meydana gelebilir. Her yaştan kişi için pürüzsüz, dolgun ve canlı ellere sahip olmak en büyük isteklerden biri olsa da yaşın ilerlemesiyle birlikte yaşlılık etkileri vücudun farklı bölgelerinde görülmeye başlanır. Bu tür durumlarda kuşkusuz öncelik estetik destek almaktadır. El gençleştirme olarak adlandırılan özel estetik tekniği sayesinde ellerin istenilen şekilde görünüme sahip olması hedeflenmektedir. 

 

El Gençleştirme Estetiği Nedir?

El gençleştirme estetiklerinde meydana gelen görünür bozukluklarının ortadan kaldırılması ve kişilerin istediği şekilde bir el görünümüne sahip olmasını sağlanmaktadır. Yeni tıbbi cihazlar ve teknikler sayesinde ellerde de etkin sonuçlar veren estetik, bu bakımdan kişilerin ellerinde yaşadığı sorunlarda uzman desteği almasını sağlar. El gençleştirme estetiği, el üzerine odaklanarak genellikle yaşlılık etkilerinin ortadan kaldırılması amacıyla yapılan bir tekniktir. Ancak çeşitli cilt rahatsızlıkların ya da el bölgesinde farklı sorun yaşayan kişiler için operasyon zorunlu olabilmektedir. Bu nedenle tek uygulama sebebi yaşlılık ile birlikte meydana gelen değişimler değildir. 

 

El Gençleştirme Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Ellerde meydana gelen değişimlerde ana sebep, cilt altında yer alan yağ dokusunun kaybedilmesidir. Yağ dokusu kaybedildiğinden dolayı cilt ile deri arasında bir boşluk meydana gelir ve bu boşluk zaman ile ortaya karışıklıkların çıkmasına neden olmaktadır. Kırışan ciltte, damarlar ve kemikler daha belirgin hale gelir ve cilt pürüzsüz görünümünden uzaklaşır. Yağ dokularının kaybedilmesi, cildin daha fazla incelmesine ve yıpranmasına yol açmaktadır. Bu nedenle de ileri yaşlarla birlikte el ya da vücudun diğer bölgelerine alınan darbeler, çok daha büyük yaralara yol açabilmektedir. Bu tür sorunlar yaşayan kişiler el gençleştirme estetiği olabilmektedir. Mevcut tedavide herhangi bir yaş kriteri bulunmadığı gibi vücutta bu tür belirtilerin görülmüş olması tedavi olmak için kişilerin karar vermesini sağlamaktadır. 

El Gençleştirme Estetiği Ankara
El Gençleştirme Estetiği Ankara

El Gençleştirme Estetiği Nasıl Uygulanır?

El gençleştirme estetiğinde, deri altında kaydedilen yağ dokusunun yeniden kazanılması amaçlanmaktadır. Bu nedenle mevcut operasyonlar üç farklı aşamada gerçekleştirilmektedir. Tedavi ve estetik operasyona uygun olduğu belirlenen kişiler için uygulanan operasyonlarda öncelikle kişilerden yağ dokusu alınır. Alınan bu yağ dokusu çeşitli teknikler ile yoğunlaştırılır ve ardından yeniden el bölgesindeki uygun yerlere enjekte edilir. El gençleştirme estetiğinde en yaygın olarak tercih edilen yöntem budur. 

Yağ enjeksiyonu yerine dolgu uygulamaları da kullanılabilmektedir. Dolgu uygulamalarında yağ dokusu kullanılmaz ve özel olarak hazırlanan dolgu malzemesi yine enjeksiyon yöntemi ile cilt altına uygulanır. Yeni geliştirilen yöntemlerden bir diğeri olan PRP ise kişilerin kanı içerisinden alınan büyüme faktörleri kullanılarak deri altına uygulanmasını esas alır. 

 

El Gençleştirme Estetiği Anestezi Uygulanıyor Mu?

Operasyon olmak isteyen çoğu kişi için işlemler sırasında anestezi uygulanıp uygulanmadığı merak edilir. El gençleştirme estetiğinden sadece yağ enjeksiyonları tekniği kullanılacaksa ameliyathane ortamında anestezi ile işlemler gerçekleştirilmektedir. Bu tür senaryolarda lokal anestezi yapılır ve tamamen bir uyutma uygulanmaz. Yağ enjeksiyonu dışındaki tüm teknik ve yöntemler ise mevcut merkezlerdeki uygun ortamlarda uygulanabilmektedir. 

Uygulamalarda ameliyathanede gerçekleştirilen işlemler yaklaşık 1 saat, ameliyathane dışında yapılan işlemlerde ise yaklaşık yarım saatlik bir işlem süresi bulunmaktadır. Kişiler, her şartta özel krem ve jeller ile anestezi etkisi sağlandığından dolayı ağrı ve acı hissetmez. Operasyon sonrasında ise günlük yaşamına devam edilebilir ancak el bölgelerini korunmalıdır. Operasyon sonrasında bir iki gün içerisinde el bölgelerinde şişlik, morluk ya da kızarıklıklar görülebilir. Ancak bunlar beklenen yan etkiler olduğundan dolayı endişe edilecek bir durum söz konusu değildir. Operasyon sonrasında güneş koruyucuların kullanılması ve ellerdeki nem dengesinin önerildiği şekilde sağlanması çok önemlidir. Bu sayede yapılan operasyonun vücutta etkin hale gelmesi ve ellerde istenen sonucun alınabilmesi söz konusu olacaktır. 

 

El Gençleştirme Estetiği Kalıcı Mı?

El gençleştirme operasyonlarında beklenti işlemin kalıcı olmasıdır. Ancak operasyonlar orta ve uzun vadede kalıcıdır. Bu nedenle 2 yılda bir işlemlerin tekrarlanması gerekebilmektedir. El gençleştirme estetiği için bu süreler kişilerin durumuna ve el bölgesindeki mevcut yıpranmaya bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Özellikle operasyonlar sonrasında bir yağ dokusunun ya da bölgeye yapılan dolgunun kaybedilmemesi için uzman önerilerine dikkat edilmesi, mevcut estetiğin daha uzun bir süre etkili olmasını sağlar.