Cerrahi Yüz Germe Operasyonu

Yaşlılık ile birlikte yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklık ve sarkıkların ortadan kaldırılabilmesi adına yüz bölgesinin gerdirilmesi gerekmektedir. Cerrahi yüz germe Ankara gibi illerdeki merkezlerde uzman cerrahlar tarafından başarı ile uygulanmaktadır. Bu bakımdan Türkiye’nin farklı bölgelerinde bulunan kişiler dahi sorunsuz bir operasyon geçirebilmek ve yüz gerdirme ile istediği görünümü elde etmek adına bu popüler merkezleri tercih etmektedir.

 

Cerrahi Yüz Germe Neden Yapılır? Etkisi Nelerdir?

Cerrahi yüz germe işlemlerinde özellikle yaşlılığa bağlı olarak yüz bölgesinde yaşanan değişikliklerin ortadan kaldırılması amaçlanır. Kırışıklıklar ya da yüz bölgesinin altında yer alan yağ dokusunun kaybedilmesi nedeniyle meydana gelen çökmeler, yüz gerdirme operasyonu ile birlikte ideal duruma getirilmektedir. Operasyonlarını başarılı bir şekilde uygulanması, kişilerin yüz görünümünde pürüzsüz ve gergin bir yüz hatlarına sahip olmasını sağlar. Böylece daha genç görünüme sahip olma fırsatı yakalayan kadınlar ve erkekler, özellikle dış görünümüne önem veriyorsa daha mutlu bir yaşam sürme şansına sahip olmaktadır. Gerdirme, cerrahi bir müdahale olduğundan dolayı iyileşme süresinin gerektiği operasyonlar sonrasında, uzman önerileri dahilinde kişiler normal yaşamına devam edebilir. Önerilere dikkat edilmesi operasyondan maksimum fayda alınmasını ve ideal görünümün oluşmasını sağlar.

 

Cerrahi Yüz Germe Operasyonu Öncesinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Cerrahi yüz germe öncesi ve sonrasında hastaların karşılayabileceği durumlara ve uygulanacak cerrahi operasyona karşı hazır olması gerekmektedir. Tüm bu süreçlerde uzman cerrahlar tarafından gerekli kontroller ve muayeneler yapılarak işin tıbbi boyutunda sorunsuz bir program hazırlanmaktadır. Operasyon öncesi ve sonrasındaki iyileşme dönemleri dahil minimum 20 günlük bir sürenin bu işlemler için ayrılması gerekir. Hastalar mevcut sürece ne kadar hakim olursa, yapılacak operasyondaki detayları ne kadar çok bilirse operasyonda o kadar rahat olacak ve operasyon sonrasındaki dönem de daha kolay bir şekilde geçecektir.

Cerrahi yüz germe operasyonu öncesinde kişilerin özellikle bu operasyonlarda deneyimli cerrahlardan ve merkezlerden destek alması en kritik noktadır. Uygulanacak operasyonda estetik bir görünüme sahip olmadan doğal bir görünümün yakalanması, operasyonun başarılı geçtiğinin işaretidir. Yapay bir görünüm yerine doğal bir görünümün kazandırılması adına ise mutlaka bu işte uzman ve deneyimli kişiler tercih edilmelidir. Kişiler hem operasyon sonrasında iyileşme durumunu kolay bir şekilde atlatmak hem de uygulanacak tedaviden en iyi sonucu almak adına bu konuda seçici davranmalıdır. 

Ankara Cerrahi Yüz Germe Operasyonu
Ankara Cerrahi Yüz Germe Operasyonu

Cerrahi Yüz Germe Operasyonu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Cerrahi yüz germe operasyonu uygulanan kişiler, genellikle operasyonun uygulandığı günün ardından taburcu edilmektedir. Bu nedenle 1 günlük hastane yatışı uygun görülmekte ve bu süre boyunca da hastanın değerleri ve operasyonun etkileri gözlemlenmektedir. Bazı operasyonlarda özellikle cilt altındaki sıvının atılabilmesi adına küçük boru sistemleri kullanılabilir ve operasyondan maksimum 72 saat sonra bu borular çıkartılmaktadır. Operasyon sonrasında acı hissedilebilir. Çeşitli ağrı kesiciler ile desteklenecek hastalar operasyon sonrasındaki süreci en iyi şekilde atlatmak adına mutlaka uzman önerilerine dikkat etmelidir. 

 

Yüz Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürede İyileşir?

Yüz germe ameliyatı olan kişilerin ameliyat sonrasında bazı şişkinlik ve morlukları olabilmektedir. Bunlar mevcut operasyonunda beklenen yan etkileri olduğu gibi herhangi bir risk teşkil etmemektedir. Ancak ameliyat sonrasında tamamen iyileşme bir aya kadar sürebilmektedir. Bu bakımdan ameliyat sonrasında görünümde oluşabilecek farklılıklar, kişileri endişelendirmemeli ve 1 ay boyunca bu durumun devam edeceği operasyon öncesinde göz önüne alınmalıdır. Uzman hekimler ve cerrahlar tarafından operasyon öncesi ve sonrasında durum yakından takip edildiğinden dolayı herhangi bir risk oluşumuna izin verilmemekte ve gerekli önlemler alınmaktadır. 

 

Yüz Gerdirme Ameliyatı Kalıcı Mı?

Yüz gerdirme ameliyatındaki başarı ve kalıcılık yapılacak işlem ve uzman yeterliliğine bağlıdır. Steril ve uygun ortamlarda, alanında profesyonel bir cerrah tarafından yapılacak operasyon, yüz gerdirme için kusursuz bir çalışmanın yapılmasını sağlayabilir. Yüz gerdirme ameliyatı, çok uzun vadede kalıcı bir operasyondur. 15 yılı aşkın süre etkisini gösterebilecek olan gerdirme ameliyatında sürenin kısa ya da uzun olması kişisel özelliklere bağlıdır. Cilt yapısı, iskelet yapısı, kullanılan teknik ve cerrah tarafından uygulanan operasyondaki başarı yüz gerdirme ameliyatının çok daha uzun bir süre etkin olmasını sağlar. Bu nedenle hem operasyon öncesi ve sonrasında sorun yaşamamak hem de yapılacak yüz gerdirme ameliyatının kalıcı olmasını sağlamak adına uzman cerrah ve merkezlerden destek alınmalıdır.