Buz Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

Buz Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

Epilasyon birçok kadın için acılı bir süreçtir. Lazer epilasyonun ısısı, vücuda verdiği acı hissi sebebiyle bu yöntem oldukça tedirgin edici olmaktadır. Bunun önüne geçmek için de teknolojinin nimetlerinden faydalanılmıştır. Yeni lazer epilasyon yöntemi olan buz lazer epilasyon, epilasyonun acı hissini yok etmekte ve daha rahat bir epilasyon süreci vaat etmektedir. Son dönemlerde oldukça fazla tercih edilen bu yöntemle ilgili akıllarda oldukça fazla soru işareti yer alıyor. Bu yazımızda buz lazer epilasyon hakkında bilgi vermek istedik.

 

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon cihazı yaydığı lazer ışınlarıyla kıl köklerini yakmakta ve böylelikle epilasyonu gerçekleştirmektedir. Ama lazer ışınlarının ısısı vücutta ağrı hissi oluşturmakta ve cildi yakmaktadır. Bu da lazer epilasyon sürecini çekilmez bir hale getirmektedir. İşte bunun önüne geçmek için, daha düşük ısılarda lazer ışını yayan ve bu sayede acı hissini ortadan kaldıran bir yönteme geçilmiştir. Buz lazer epilasyon adı verilen bu yöntemle ciltte yanma ve acı hissi ortadan kalkmaktadır.

 

Buz Lazer Epilasyon Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Bu yöntemin çalışma mantığı oldukça basittir. Düşük frekansta verilen lazer ışını kademeli olarak artırılmaktadır. Kademeli olarak artırılan ısı sayesinde hem kıl kökleri yakılmaktadır hem de ciltte yanma hissinin önüne geçilmektedir. Buz lazer yöntemi için özel olarak geliştirilen cihazla yapılan buz epilasyon yöntemi sadece bu işin uzmanları tarafından uygulanmalıdır.

Kademeli olarak artırılan lazer ışınları, kademeli olarak ısınmaya imkan sağlarken soğutucu başlık sayesinde de işlemin tamamlandığı bölgelerde soğutma uygulanır. Böylelikle acı hissinin önüne geçildiği gibi klasik lazer epilasyonda karşılaşılabilen olumsuz sonuçlar da engellenmiş olmaktadır. Rahat ve ağrısız epilasyon sürecini buz epilasyon ile yaşayacaksınız.

Fisina Beauty Studio olarak buz lazer epilasyon yöntemini uygulamaktayız. Bizi tercih edenlere sunduğumuz bu epilasyon yöntemi ile ağrılı ve acılı epilasyon süreçlerini unutacak, daha rahat ve sorunsuz bir epilasyon geçireceksiniz. Bizimle iletişime geçerek buz epilasyon yöntemi hakkında bilgi alabilir, talep ederseniz randevu zamanını da belirleyebilirsiniz. Güzelliğinizin önüne hiçbir engel geçmeyecek. Bu yöntemle acılı ve ağrılı epilasyonları unutacaksınız.