Buz Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Buz epilasyon, bilinen epilasyon yöntemleri içerisinde oldukça tercih edilir. Vücutta bulunan her kıl köküne tek tek işlem yapan sistem, istenmeyen kıllar için etkili bir çözümdür. Buz epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler  nedir?

 

Buz Epilasyon Nedir?

Buz epilasyon diğer bilinen epilasyon çeşitlerine göre vücutta geniş yüzeyleri hedef alır. Makine sistemindeki her bir atış, birçok kıl köküne  ulaşır. Buz epilasyonu tercih edenler için seans süresi de, oldukça kısadır. Buz epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler, vücut hassaslığına göre değişir. Bu durum, yetkililer tarafından kişiye detaylı olarak anlatılır. Tüm vücut buz epilasyon için genel süre 35 ya da 40 dakika içerisindedir.  Buz epilasyon ile vücutta bulunan kıl kökleri, 6 seans sonrasında tamamen yok edilir.

 

Yüze Buz Epilasyon Uygulanır Mı?

Yüzde bulunan sakal, kıl gibi çeşitli sorunlar özellikle kadınlar için önemli bir problemdir. Bu sebeple buz lazer epilasyon öncesinde yüzde bulunan kıl yapısı analiz edilip, incelenmelidir. Burada bulunan kıllar hangi epilasyon tipine uygunsa ona uygun bir işlem yapılmalıdır. Fakat buz epilasyon, genel olarak her türlü cilt tipi için uyumlu olduğu gibi en derin ve güçsüz tüylerde bile etkili sonuç gösterir. Acı durumuna göre fazlasıyla acısız ve ağrısız bir işlemdir. Yüz kıllarından kurtulmayı isteyenler için hijyenik ve konforlu bir şekil gerçekleşir. Fisina Güzellik Merkezi içerisinde yapılan buz lazer epilasyonu, kişilerin memnuniyeti ön planda tutularak  sağlanır. Buz epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler, yetkililer tarafından kişiye donanımlı olarak aktarılır.

 

Buz Epilasyon Kalıcı Mı?

Buz epilasyon işleminde, kıl köklerine ardı ardına atış yapılıp, süreç tamamlanır. Diğer bilinen epilasyon çeşitlerine göre buz epilasyon oldukça etkili ve kısa sürelidir. Buz epilasyon aynı zamanda farklı vücut tiplerine ve farklı kıl yapılarına göre net bir çözüm oluşturur. Vücudun her bölgesinde etkisi görüldüğü gibi aynı zamanda son teknoloji bir sistemle bulunması, kılların kesin olarak yok edilmesini sağlar. Buz epilasyon açık renkli ve koyu renkli tenlerde de aynı etkiyi gösterir. Bu sebeple epilasyon yöntemleri içerisinde buz epilasyonu tercih etmeniz, uzun süreli olarak kıl köklerinden kurtulmanız adına doğru bir tercih olur.

 

Buz Epilasyon Hangi Dönemlerde Yapılır?

Buz epilasyon, oldukça acısız ve ağrısız bir işlemdir. Ciltte herhangi bir tahriş durumu söz konusu değildir. Uygulama esnasında cilde atış yapan makinaların, uzun süreli kalıcı yan etkisi bulunmaz. Buz epilasyon yaz, kış ya da her sezon yaptırılabilir. Aynı zamanda farklı renk tonlarına göre de değişkenlik oluşturmaz. Buz epilasyon kaliteyi ve yüksek koruma faktörünü bir arada bulundurduğu için oldukça etkili bir yöntemdir. İşlemin cilt sağlığına zararlı bir yan etkisi bulunmaz. Fisina Güzellik Merkezinde buz epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler, alanında tecrübeli ve profesyonel ekip tarafından sağlanır. Aynı zamanda burada ki makinelerde, sisteme hâkim kişilerin kullanımındadır.

 

Buz Epilasyon Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Buz epilasyon işlemi öncesinde yapılması gereken ya da bu konuyla ilgili bilinmesi gereken belirli detaylar yer edinir.

  • Buz epilasyon işlemi adet sürecinden bir, iki gün önce ya da adet bitiminde gerçekleşmelidir. Hormonal olarak süreci oldukça etkili yaşayanlar için acı düzeyi farklılık gözetir.
  • Buz epilasyon işlemi öncesinde vücutta deodorant, krem ya da buna benzer durumlar var ise temizlenmesi gerekir. Aksi takdirde makina vücuda işlemez.

 

Buz Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Buz epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler  içerisinde, belli başlı durumlar bulunur. Bunlar her cilt tipine göre farklılık gözettiği gibi oluşabilecek problemlerin önüne geçilmesinde önemlidir.

  • Buz epilasyon  sonrasında duş almak isteyenler, çok sıcak su altını bulunmamaya dikkat etmelidir. Buz işlem sonrasında direkt sıcak suyun vücuda temas etmesi, kızarıklık oluşmasına sebep gösterir.
  • Buz epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler, işlemlerin alanında tecrübeli ve profesyonel kişiler tarafından alınması gerekir.
  • Buz epilasyon sistemine hakim olmayan bir kişinin makinayı kullanması, vücutta istenmeyen yan etkiler oluşturur.
  • Güzellik merkezimiz bünyesinde çalışan ekiplerimiz, sistemlere hakim olduğu gibi kişilerin sağlık açısından rahatsız olacakları herhangi bir problem, kesinlikle yaşanmaz. Bu sebeple güvenilir bir şekilde Fisina güzellik merkezimizi tercih edebilirsiniz.

Buz epilasyonu randevusu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz