Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı

Burun bölgesi, dış görünüşü en çok etkileyen yerlerden birisidir. Bu nedenle burun bölgesinde meydana gelen değişiklikler, doğuş itibariyle yaşanan şekil bozuklukları ya da çeşitli rahatsızlıklar burun için operasyon yapılmasını zorunlu kılabilmektedir. Burun estetiği olarak da adlandırılabilecek mevcut işlemlerde cerrahi bir müdahale gerçekleştirilir ve burun bölgesinin ideal bir görünüme kavuşması sağlanır. Ancak bu aşamada özellikle yapılacak operasyonun doğru bir şekilde planlanması, uzman bir hekim tarafından tıbbi yeterlilikleri olan bir merkezde işlemin uygulanması çok önemlidir.

Ankara Burun estetiği Rinoplasti uygulaması

Burun estetiği veya rinoplasti, çok hassas bir cerrahi müdahaledir. Burun yapısında ve kıkırdak dokularında bir dizi değişiklik gerektiren operasyonlarda kişilerin doğru merkezlerden yardımı alması ve uzman hekimler tarafından operasyonun sürdürülmesine dikkat etmesi gerekir. Türkiye’de Ankara burun estetiği uygulaması ile en çok ön plana çıkan bölgelerden birisidir. Risk almak istemeyen kişiler Ankara’da bulunan Fisina Güzellik Merkezi’nden destek alarak sorunsuz bir şekilde rinoplasti uygulamasın yapılmasını sağlayabilmektedir. Mevcut fırsat ve sağlık hizmetlerinden yararlanmak için hemen Fisina Güzellik Merkezi’nden randevu alabilir ve uzmanlardan burun bölgenizdeki sorunlar için destek sağlayabilirsiniz.

Rinoplasti Burun Estetiği Nedir? 

Burun bölgesine yönelik geliştirilen estetik operasyonlardan birisi rinoplasti olarak adlandırılmaktadır. Türkiye’de daha çok burun estetiği olarak bilinen mevcut operasyonda, kişilerin burun bölgesinde yaşadığı rahatsızlıkların ortadan kalkmasını ve ideal bir burun görünümüne sahip olmasını amaçlamaktadır. Burun estetiği keyfi bir uygulama olmadığı gibi tıbbî zorunluluklar nedeniyle de yapılabilmektedir. Özellikle kişilerin yaşadığı sağlık sorunlarında kişinin rahatlaması, rahat nefes alması ve mevcut sağlık sorunu yaşanmaması adına rinoplasti uygulanması gerekebilir. Rinoplasti burun estetiği, burun içerisindeki kemik ve kıkırdak yapılarında değişiklik yapılmasını ve burnun ideal hale getirilebilmesi adına operasyon uygulanmasını ifade eder. 

Rinoplasti Burunda Ne Gibi Değişiklikler Sağlar?

Rinoplasti uygulaması ile birlikte kişilerin burnunda temel olarak ideal bir görünüm ve burun içi yapısının korunması hedeflenir. Bu doğrultuda burnun büyütülmesi ya da küçültülmesi, burun açısının değiştirilmesi, burun köprüsünün düzleştirilmesi, burun deliklerinin büyütülmesi ya da küçültülmesi, burun ucunu yeniden şekillendirilmesi sağlanmaktadır. Bir operasyonda bunların birkaç tanesi aynı anda yapılacağı gibi sadece burun deliklerinin düzenlenmesi de hem görünüm hem de sağlık açısından yeterli sonuçlar verebilmektedir. Rinoplasti uygulamasında özellikle farklı işlemlerin yapılabilecek olması, fiyatların da değişiklik göstermesine neden olmaktadır. Bu nedenle her kişi için farklı operasyon gerekeceğinden dolayı burun estetiği fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. 

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?
Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun Estetiği Rinoplasti Kalıcı Mı?

Burun estetiği, özel cerrahi bir operasyondur. Tıbbi alanda rinoplasti olarak adlandırılan bu operasyon, burun bölgesindeki mevcut rahatsızlıkların giderilmesi adına kalıcı çözümler sunmaktadır. Bu bakımdan operasyon öncesindeki burun görünümü operasyon ile birlikte tamamen değiştirilirken ideal bir görünüm kazandırılmaktadır. Burun estetiği kalıcı olmasının yanı sıra normal bir burunda olduğu gibi yaşlanma ile birlikte çizikler, burun ucunun düşmesi gibi farklı görünüm değişiklikleri yaşanabilir. Ancak bunların uygulanan operasyonla herhangi bir ilgisi bulunmadığı gibi tamamen vücudun doğal yapısı doğrultusunda, yaşlanma etkisi ile meydana gelir.

Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Burun bölgesinden rahatsızlık duyan kişiler için özellikle operasyon fiyatları en çok merak edilen durumların başında gelmektedir. “Burun estetiği fiyatları ne kadar?” şeklinde yapılacak bir araştırmada, normalden çok daha yüksek ve ulaşılamayacak rakamlar ile karşılaşılır. Ancak kişilerin unutmaması gereken en önemli detay her operasyonun yapılacak işleme bağlı olarak fiyatlandırılacağıdır. Bu nedenle iki kişi için uygulanacak işlemlerde fiyatlandırma farklı olacağı gibi kişiler en uygun burun estetiği fiyatları için iyi bir merkeze giderek uzman hekimlerden yardım almalı ve fiyat bilgisini öğrenmelidir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılamaz?

Sağladığı avantajlar özellikle burun bölgesinden rahatsız olan kişilerin rinoplasti uygulamasını istemesini sağlasa da herkes bu operasyon için uygun değildir. Bu nedenle uzman hekimler tarafından öncelikli olarak hasta için genel bir değerlendirme ve muayene yapılmaktadır. Burun estetiği için beden dismorfik bozukluğu, obstrüktif uyku apnesi ve kanama bozuklukları yaşayan kişiler uygun değildir. Bu tür rahatsızlıkları bulunan kişiler için operasyon yapma kararı uzman hekimlere bırakıldığı gibi yapılacak ileri tetkikler ile birlikte bu kişilerin estetik operasyon için uygun olup olmadığına karar verilebilir.