Ben Silme İşlemi Nasıl Yapılır

Güzellik merkezleri lazer uygulamalarını sadece epilasyon için ele almaz. Ben silme gibi Epilasyondan ziyade farklı estetik alanlarda da lazerin kullanılması söz konusudur. Örneğin ben silme bunlar arasında gösterilir ve göze kötü gelen benlerin ortadan kaldırılmasında bir hayli etkili olur.

 

Lazer İle Ben Tedavisi Nasıl Yapılır?

Ben silme işlemi nasıl yapılır soranlara öncelikle lazer uygulamalarından söz etmek gerekiyor. Çünkü lazer ile birlikte kötü huylu olmamak şartıyla benlerin silinmesi sağlanıyor. Bunun için:

  • Birkaç seans lazer uygulamaları ile ortadan kalkması sağlanır.
  • Hem vücutta hem de yüzde bulunan benler ortadan kaldırır.

Tıbbi olarak cerrahi müdahalelere de yer veriliyor. Özellikle de cerrahi kesi ile birlikte benlerini aldıranlar sayıca fazla. Ancak bu işlemler daha riskli ve ağır geldiği için lazer uygulamaları öne çıkmıştır.

 

Ben Silme İşlemleri Acılı Mı?

Benlerini sildirmek isteyenler uzman güzellik merkezleri ile iletişime geçebilir ve akıllarına takılanları sorgulayabilir. Ben silme işlemi nasıl yapılır ya da acı olur mu gibi sorulara netlik kazandırmanız kolay olacaktır. Bu şekilde seanslara netlik kazandırır ve lazer uygulamaları ile ben görünümlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Benlerin silinmesi için öncelikle lokal anestezi uygulamalarına yer verilir. Benin ya da benlerin bulunduğu bölge üzerinden anestezi uygulanır. Böylece silme işlemlerinin hem ağrısız hem de acısız bir şekilde gerçekleşmesi sağlanır. Nitekim söz konusu lokal anestezi olduğu için bölge uyuşturulur ve bu şekilde işlemlere geçilir.

 

Ben Silmede İz Kalır Mı?

Ben silme işlemi nasıl yapılır soranlara lazer uygulamalar eşlik edecektir. Birkaç seans ile birlikte silme işlemlerinin gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Bunun ben aldırma ile arasında ciddi farklar bulunuyor. Nitekim ben aldırma cerrahi olarak değerlendirilir ve iz bırakabilir. Bunun yerine:

  • Ben silmede kesiye gerek kalmaz ve lazer ile görünümler ortadan kalkar.
  • Birkaç seans neticesinde ben görünümlerinin kaybolması esas alınır.

Cerrahi müdahaleler sırasında zaman zaman estetik dikiş gibi alternatifler ele alınıyor. Ancak silme işlemlerinde bu tarz müdahalelere yer verilmez. Sonuç olarak iz kalmasını istemeyenlerin yaygın olarak tercihi bu yönde olmaktadır.

 

Ben Sildirmenin Avantajları Nelerdir?

Silme işlemlerinin ben aldırmaktan daha avantajlı olduğu bilinir. Özellikle de iz bırakmamasından kaynaklı talep gören uygulamalar arasında gösterilir. Ben silme işlemi nasıl yapılır belirten güzellik merkezleri seanslar üzerinden tüm bu avantajları görmenizi mümkün kılar. İzden ziyade:

  • Leke tarzında olan benlerin ortadan kalkmasında etkili olacaktır.
  • Kabarık görünümlerin giderilmesinde lazer uygulamalarına başvurulmaktadır.

Bunların yanı sıra kıl köklerine zarar vermediği için de tercih edilmektedir. Saç ve sakal bölgelerinde ortaya çıkan benler lazer ile ortadan kalkabilir. Son olarak pratik bir uygulama olması da öne çıkmasında bir hayli etkili olmuştur. Öyle ki cerrahi müdahale yerine lazer ile silme işlemlerinin gerçekleşmesi söz konusudur.

 

Ben Silmenin Yan Etkisi Var Mı?

Ben silme işlemi nasıl yapılır öğrenenler beraberinde yan etkilerini de sorguluyor. Güzellik merkezleri tarafından gerçekleştirilen ben silme işlemlerine dair tüm etkileri sorgulamakta ve seanslara netlik kazandırmakta özgürsünüz. Örneğin büyük yapıda olan sivilcelere dair çukur oluşumlar ortaya çıkabilir. Çok küçükte olsa iz kalabilir.

Seans sırasında uygulanan ışınlardan kaynaklı olarak kızarıklıkların ortaya çıkması son derece normaldir. Birkaç gün kızarık kalan bölge zamanla eski pigmentine sahip olacaktır. Bunun için ekstra krem kullanılmasına gerek duyulmaz. Düzenli aralıklar ile seanslarınıza gitmeniz ve ben uygulamalarına başvurmanız yeterli olacaktır.

 

Ben Silme Nerede Yaptırılır?

Özel hastanelere başvuranlar ben aldırma uygulamalarını değerlendirmeye başlayabilir. Bunun yanı sıra silme işlemlerine dair profesyonel güzellik merkezlerinin işlem görmesi söz konusudur. Ben silme işlemi nasıl yapılır sorgulamak adına:

  • Profesyonel güzellik merkezleri ile iletişime geçilebilir.
  • Randevu alarak düzenli seanslar üzerine silme işlemlerine yer verebilirsiniz.

Öyle ki tek bir seans ile sonuç almak mümkün olmayabilir. Bunun yerine düzenli aralıklar ile silme işlemlerine başvurulması esas alınır. Yani birkaç seans kadar silme işlemlerine geçilir. Lokal anestezi altında gerçekleşen uygulamalarda acı veya ağrı hissedilmez. Sadece işlemler neticesinde hafif bir kızarıklık ortaya çıkabilir. Bu durum birkaç gün ya da saat sürebilir. Neticesinde çok fazla iz kalmaz ve estetik görünüm desteklenir. Nitekim estetik açıdan ben silme işlemlerine başvurulmaktadır. Siz de istemediğiniz  benlerinizden kurtulmak için Fisina ile iletişime geçebilirsiniz