Baby Face Lazer Cilt Bakımı

Son dönemlerin en popüler cilt bakım uygulamalarından birisi olan baby face lazer cilt bakımı, kişilerin leke tedavilerinde ya da cilt yenileme amacıyla tercih ettiği bir destektir. Lazer ışınlarının kullanıldığı uygulama, herhangi bir yan etki yaratmadığı gibi cilt üzerinde açılan kanallardan özel kök hücrelerinin vücuda enjekte edilmesi ile birlikte lazer ile cilt bakımı tamamlanmaktadır. Lazer ile gerçekleştirilen uygulamanın ardından kişiler lekelerinden kurtulabileceği gibi daha parlak ve ışıldayan bir yüze sahip olmaktadır. Baby face, Baby Face Beauty olarak da bilinmektedir. 

 

Baby Face Beauty Uygulaması Nasıl Yapılır?

Baby face lazer cilt bakımı gibi lazer destekli bir hizmet alacak kişilerin uzman merkezlerde, uzman hekimlerden destek alması gerekmektedir. İşlemi uygulayacak olan kişinin cilt yapıları hakkında kapsamlı bir bilgiye sahip olması ve kullanacağı cihazlara da tüm özellikleriyle hakimiyet sağlaması gerekir. Böylece baby face lazer cilt bakımı ile istenen sonuçlar elde edilebilecektir. 

Uygulama sırasında öncelikle bir muayene süreci bulunur. Uzman hekim, uygulama yaptırmak isteyen kişinin yüzünde yapacağı incelemeler ile birlikte baby face lazer cilt bakımı için uygun olup olmadığını kontrol etmektedir. Ardından lazer ile ciltte mikro kanallar açılarak hazırlanan karışım vücuda uygulanır. Yaklaşık 5 dakikalık lazer uygulaması ile birlikte cilt bakımı tamamlanmaktadır. Bu süre içerisinde çeşitli kremler ile birlikte vücuttaki yenilenme desteklenmektedir. 

 

Baby Face Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Baby face lazer cilt bakımı, cilt için yapılabilecek bakım seçeneklerinden sadece birisidir. Ancak kısa ve orta vadede kalıcı bir etki yarattığından dolayı kişiler daha güzel bir görünüme sahip olduğundan dolayı kendisini daha mutlu hisseder. Uygulama etkin sonuçların elde edilmesini sağladığından dolayı kişilerin cildinde yaşadığı ve onu mutsuz eden pek çok probleminin ortadan kaldırılmasını sağlar. Böylece mevcut sorunlarından kurtulan ve daha iyi bir görünüm elde eden kişiler, kendini daha iyi hisseder.

 

Baby Face lazer etkisi ne kadar sürer?

Baby face lazer etkisinin ne kadar süreceği, uygulanacak tedaviye ve kullanılacak malzemelere bağlıdır. Genel olarak ayda bir gerçekleştirilen seanslarla tedavi 4 ay boyunca sürer. Bu aşamada kişilerin etkiyi uzatmak için uzman önerilerine dikkat etmesi gerekmektedir. Güneşten kaçınmak, solaryum gibi yerlere girmemek, ciltteki nem dengesini korumak ve düzenli olarak cilt temizliği yapmak baby face lazer cilt bakımının çok uzun süre vücutta kalmasını sağlar. 

Baby Face Lazer Cilt Bakımı
Baby Face Lazer Cilt Bakımı

Baby face tedavisi sonrasında kişiler kaç günde iyileşir?

Özel bir cerrahi müdahale olmadığından dolayı baby face lazer cilt bakımı operasyonu yapıldıktan sonra kızarıklıklar görülebilmektedir. Ancak herhangi bir kesi ya da iz bulunmadığından dolayı kızarıklıklar maksimum 2 gün içerisinde kendiliğinden kaybolmaktadır. Yapılan operasyonlarda cilde derinlemesine bir etki yapılır ve böylece diğer uygulamalara göre baby face lazer cilt bakımının daha etkili olması sağlanmaktadır. Kişiler için risk içermemesi, herhangi bir yan etkisi olmaması ve ameliyat gibi iyileşme sürelerine sahip olmaması baby face uygulamalarının daha popüler hale gelmesini sağlamaktadır. 

 

Baby Face Lazer Cilt Bakımı Kaç Seans Yapılır?

Baby face lazer cilt bakımı uygulaması genellikle 3 ile 5 seans şeklinde yapılmaktadır. Bu seanslarda belirleyici olan ise kişilerin yaşadığı rahatsızlıklar ve cildinin durumudur. Eğer leke tedavisi uygulanacaksa, seanslar arasında minimum 3 hafta olması gerekmektedir. Diğer tüm baby face lazer uygulamalarında minimum 2 hafta olmak üzere seanslar yapılabilmektedir. İlk 2 seans itibari ile baby face etkisi yüzde görülmeye başlanır. Mevcut uygulama ile birlikte cilt daha pürüzsüz, ışıltılı ve parlak görünmeye başlar. 

 

Baby Face uygulaması kalıcı mı?

Mevcut uygulama ile elde edilen başarılı sonuçlar çoğu kişinin dikkatini çektiği gibi “Baby face uygulaması kalıcı mı?” gibi soruları da beraberinde getirmektedir. Ömür boyu bir kalıcılığı bulunmayan mevcut uygulama, kişinin cilt tipi ve uygulama tekniğine göre kısa ve orta vadede kalıcı olmaktadır. 

 

Ankara’da Baby Face Lazer Cilt Bakımı İmkanı

Ankara’da bulunan ya da Ankara’ya erişim imkanı olan kişiler baby face lazer cilt bakımında uzman hekimlerin yer aldığı Fisina Güzellik Merkezi’nden destek alabilir. Türkiye genelinde yaptığı çalışmalar ile büyük bir popülerlik yakalayan, güvenilir ve sağlıklı bir şekilde cilt bakımının yapılmasını kolay hale getiren Fisina Güzellik Merkezi’nden hemen randevu alabilir ve özel lazer cilt bakımınızı sizler de yaptırabilirsiniz.