Ankara Yağ Enjeksiyonu & Fiyatları

Estetik bir operasyon olarak oldukça yaygın bir şekilde kullanılan yağ enjeksiyonu, vücuttaki deri altında bulunan yağ dokularının kaybedilmesi nedeniyle yapılmaktadır. Yağ dokularının kaybedilmesi, dolgun görünümünün kaybedilmesine neden olur. Bu nedenle el, yüz ya da vücudun diğer bölgelerinde kırışıklıklar oluşmaya başlar ve cilt çok daha kırılgan bir hale gelir. Bu nedenle yağ enjeksiyonu yapılarak vücuttaki tüm bu etkilerin ortadan kaldırılması hedeflenmektedir. Türkiye genelinde en popüler illerden birisi Ankara yağ enjeksiyonu ve fiyatları konusunda en uygun ve güvenilir seçenekleri sunmaktadır. 

 

Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yağ enjeksiyonu vücudun yağ açısından zengin olan bölgelerinden enjeksiyon ile yağ alınmasını ve alınan yağların, yağ dokusu kaybedilen bölgelere enjekte edilmesini ifade etmektedir. Yağ alınan yer genellikle karın bölgesi olmaktadır. Alınan yağ hücreleri vücut tarafından tanındığından dolayı enjekte edildiği yerde görevine devam eder ve vücut için farklı sağlık sorununa yol açmaz. Alınan yağ dokuları hücre içlerine enjekte edilir ve hücreler yaşamaya devam edeceğinden, bölgenin canlı kalması sağlanır. 

 

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılıyor?

Yağ enjeksiyonunun yapılmasında farklı teknikler ve aletler kullanılmaktadır. Liposuction olarak da bilinen yağ enjeksiyonunda genellikle enjektörler kullanılır. Enjektörler sayesinde kesik ya da dikiş gerektirmeden yağ dokuları farklı bölgeler arasında transfer edilmektedir. Tüm bu işlemler sırasında hastaların herhangi bir acı duymaması ve rahatsızlık hissetmesi adına lokal anestezi uygulanmaktadır. İşleminin başarılı olabilmesi adına kullanılan aletlerin ve tercih edilen tekniğin hasta için en uygun teknik olması önemlidir. Aynı zamanda uygulanacak işlemlerde bu alanda deneyimli olan uzman hekimlerden destek alınması da oldukça kritiktir. Yağ enjeksiyonu vücudun farklı bölgelerine uygulanabildiğinden uygulanan alana göre isimlendirilmektedir. 

 

Yanak Yağ Enjeksiyonu

Yanaklarda özellikle ilerleyen yaşlar ile birlikte çöküntüler meydana gelebilmektedir. Yüz bölgesindeki dolgunluğun kaybedilmesi nedeni ile meydana gelen çukurluklar, yanak yağ enjeksiyonu ile birlikte düzeltilebilmektedir. Karın bölgesinden alınan yağların yanak bölgesine enjekte edilmesi ile birlikte yaklaşık 3-4 gün sonra yanaklarda dolgunluk görülmeye başlanır. 

Ankara Yağ Enjeksiyonu ve Fiyatları
Ankara Yağ Enjeksiyonu ve Fiyatları

Dudak Yağ Enjeksiyonu

Bazı kişilerde yaşlılık ile birlikte dudak bölgelerinde çok fazla kırışıklık meydana gelmektedir. Bununla birlikte isteğe bağlı olarak da yapılabilen dudak yağ enjeksiyonunda dudakların çok dolgun görünüme sahip olması sağlanmaktadır. 

 

Ağız Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonunda en popüler bölgelerden bir diğeri ise ağızdır. Ağız ve çevresindeki deride meydana gelen kırışıklıklarda, en etkili çözümlerden birisi ağız yağ enjeksiyonu olmaktadır. Ağız bölgesine uygulanan uygulama ile birlikte kişilerin istediği görünüm sağlanabilir. 

 

Kalça Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonunda tercih edilen bir diğer bölge kalça bölgesidir. Özellikle kadınlar tarafından tercih edilen bu operasyon, daha dolgun kalçaya sahip olmak isteyenlere sunulmaktadır. Yağ çok esnek Bir doku olduğundan dolayı kalça gölgesinin istenildiği gibi şekillendirmesi de kolay olmaktadır. Uzman bir ekip tarafından uygulanacak operasyonda kalça, ağız, dudak, yanak ya da vücudun diğer bölgelerindeki yağ desteği kolay ve sorunsuz bir şekilde uygulanabilmektedir.

 

Yağ Enjeksiyonu Kalıcı Mı? Kaç Yılda Bir Tekrarlanmalı?

Yağ enjeksiyonu kalıcı bir uygulama olsa da bu durum kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Zira yağ transferinin yapılması ile birlikte dolgun ve daha iyi görünmesi istenen bölgeye canlı doku transfer edilmektedir. Daha önce olduğu gibi canlı dokunun işlevini yitirmesi ve ölmesi halinde yağ enjeksiyonu kalıcılığını kaybedecektir. Ancak yapılan işlemlerde tek bir seferde enjeksiyonun yapılarak işlemin kalıcı olması hedeflenmektedir. Özellikle yağ dokusunun laboratuvar ortamında özel bir şekilde hazırlanması aşamasında başarılı bir şekilde uygulamanın gerçekleştirilmesi, kişilerin yağ enjeksiyonunda kalıcı etkiler elde etmesini sağlar. Üstelik yağ alınan bölgeden çok küçük miktarlarda yağ dokuları vakum yöntemi ile alındığından dolayı yağ alınan bir bölge için de herhangi bir risk bulunmamaktadır.

 

Ankara Yağ Enjeksiyonu Ve Fiyatları Ne Kadar?

Ankara yağ enjeksiyonu ve fiyatları konusunda bilgi almak isteyenler, bu alanın uzman hekimlerinin yer aldığı Fisina Güzellik Merkezi ile iletişime geçebilir. Yapılacak görüşmeler sayesinde kişilerin alacağı hizmet ile ilgili tüm soru işaretleri giderilmekte, yağ enjeksiyonu ve fiyatları konusunda da yetkin bilgiler sunulmaktadır. Fisina Güzellik Merkezi ile hemen iletişime geçerek yağ enjeksiyonu konusundaki sorularınızı yöneltebilir ve güncel fiyatları hemen öğrenebilirsiniz.