Ankara Tuz Odası

Şifa kaynağı olan tuz ile hazırlanan sağlık odaları bulunuyor. Gerek spa gerekse güzellik merkezleri tarafından odalara yer veriliyor. Birkaç dakikalık süreler ile odalara katılanlar şifaları yakından görmeye başlıyor. Özellikle de ciğerlerinde rahatsızlık olanların tercihi bu yönde oluyor.

 

Tuz Odalarına Nasıl Girilir?

Ankara tuz odası hizmeti veren profesyonel güzellik merkezleri mevcut durumda. Kalite ve hijyen standartlarına göre hizmet veren merkezleri seçmeniz gerekiyor. Bunun üzerine odalara girmek için randevu almalısınız. Randevu alanlar:

  • Günlük elbiseleri ile birlikte odalara giriş yapamaz.
  • Ayakkabılar ile odalara katılmanıza izin verilmez.

Adı üstünde odalar yoğun tuz içerir. Bu durum elbiselerin ve de ayakkabıların tuz birikimi ile karşı karşıya kalmasına neden olacaktır. Aynı zamanda odalarda giyilen kıyafetlerden toz ortaya çıkabilir. Toz oluşumunun ve de tuz birikiminin önüne geçmek adına uyarıları dikkate almak gerekir.

 

Tuz Odalarının Özellikleri Nelerdir?

Ankara tuz odası yoğun seviyede tuz içerir ve şifalarını görmeniz esas alınır. Odalar hijyen şartlara uygun olarak tasarlanır ve giriş sırasında kurallara uyulması beklenir. Örneğin duşa girmeniz ve vücudu arındırdıktan sonra odalara katılmanız en doğrusu olacaktır.

Güzellik merkezleri odaların daha rahatlatıcı bir hale gelmesi adına müziklere başvurmaktadır. Loş bir ortama yer verilir ve müzikler ile odalar keyifli hale gelir. Nitekim rahatlamak ve kendini iyi hissetmek isteyenlerin de sıklıkla tercih ettiği hizmetlerden bir tanesidir.

 

Tuz Odalarının Ciğerlere Etkisi

Tuz odalarının öncelikle ciğerlere olan faydaları sıralanabilir. Ankara tuz odası randevularından önce faydaları değerlendirmek gerekir. Örneğin viral enfeksiyonlar ile mücadelede sıklıkla tavsiye edilir. Bu şekilde:

  • Soğuk algınlığına sık sık yakalananlar rahat edecektir.
  • Öksürük şikayetlerinin son bulması mümkün olacaktır.

Aynı zamanda bronşit sorunu ile mücadele edenler de tavsiye edilir. Öksürmekten usanan ve boğaz ağrılarından şikayetçi olanlar birkaç dakikalık tuz odası seanslarına katılabilirsiniz. Düzenli olarak katılanlar bir süre sonra faydalarını görmeye başlar. Hatta tek bir seansta dahi etkilerini fark etmemeniz mümkün değil.

 

Tuz Odalarının Faydaları Nelerdir?

Kronik hale gelen kulak, burun ve boğaz hastalıklarına dair tuz odalarına girilmesi faydalı olacaktır. Ankara tuz odası KBB hastalıkları adına uzmanlar tarafından önerilir. Aynı zamanda alerjik olan soğuk algınlığının giderilmesi de de etkili olacaktır.

Astım hastalarının düzenli aralıklar ile toz odalarına girmeleri gerekir. Çünkü ciğerlere iyi gelen bir uygulama olduğu için astım hastalığının gerilemesinde yardımcı olacaktır. Bunun gibi kulak enfeksiyonlarından şikayetçi olanların da başvurduğu hizmetlerden bir tanesidir. Enfeksiyonun hafiflemesinde ve tekrarlanmamasında etkili olduğu kanıtlanmıştır. Bunun için bronşit ve astım gibi ağır ciğer hastalıklarına sahip olanların tercihi haline gelmiştir.

 

Tuz Odalarının Cilde Etkileri

Ankara tuz odası sadece ciğerler üzerinden fayda sağlamaz. Bunların yanı sıra cilde olan faydalarından da söz etmek gerekir. Nitekim düzenli olarak odalara katılanlar ciltlerinde meydana gelen değişikliğin farkına varacaktır. Odalar:

  • Alerji kaynaklı olarak cilt hastalıklarının önüne geçebilir.
  • Egzama şikayetlerinin son bulmasında etkili olabilir.

Aynı zamanda deri iltihabı için de son derece faydalı olacaktır. Bunun yanı sıra sedef hastalıklarına dair tavsiye edilir. Tuzun etkin şifalarını odalara birkaç kere girerek görmeniz kaçınılmaz olacaktır. Öyle ki cilde olan etkileri kısa süre içerisinde kendini belli edecektir. Bunun yanı sıra ciğerlere olan faydaları da göz ardı edilemez. Hatta sigarayı bırakmaya çalışanların tercihi bu yönde oluyor. Nitekim sigaranın olumsuz etkilerini tuz odaları ile ortadan kaldırmanız da mümkün hale gelir.

 

Ankara Tuz Odaları Merkezleri ve Fiyatları

Ankara tuz odası hizmeti veren profesyonel merkezler mevcut. Güzellik merkezleri randevu alanlara bu şifalı olan odanın kapılarını açıyor. Eklem ağrılarının hafiflemesinde etkili olan odalara sadece randevu alanların giriş yapmaları esas alınıyor.

Pek çok faydası bulunan odalar her müşteriden sonra temizlenir ve hijyen sağlanır. Öyle ki hijyen şartlara uygun olacak şekilde şifalarını görmeniz esas alınır. Pek çok faydası bulunan odalara:

  • Normal kıyafetler ve ayakkabılar ile giriş yapılamaz.
  • Öncesinde duş almanız ve kurulanmanız tavsiye edilir.

Bu adımlar üzerine tuz odalarının şifalarını görmeye başlarsınız. Cilde olan etkilerini fark etmeniz kaçınılmaz olacaktır. En başında ise ciğerlere son derece iyi gelir ve astım ile bronşit gibi hastalıklara karşı talep görür.

Siz de Fisina ile iletişime geçerek, seans fiyatlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.