Ankara Sauna Merkezi ve Fiyatları

Ankara Sauna Merkezi ve Fiyatları

Günün stresinden uzaklaşmak ve de gerginliğini atmak isteyenlerin tercihi hamam ve sauna gibi spa hizmetleri oluyor. Bu tarz hizmetler artık profesyonel güzellik merkezleri tarafından da verilmektedir. Özel olarak hazırlanan odalarda buhar banyoları veya sauna hizmetleri ile kendinizi iyi hissetmeniz mümkün olacaktır.

 

Sauna Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli?

Ankara sauna hizmetlerine dair yetkili personel veya merkezler uyarılarda bulunur. Hizmet alacak kişilerin sauna öncesinde dikkate alması gereken tüm hususlar belirtilir. Bunlar arasında başı çekenler şöyle:

  • Çok tok bir şekilde saunaya girmeniz hata olacaktır.
  • Çok tok gibi aç olan kişilerin de tansiyon problemi yaşaması kaçınılmaz hale gelir.

Saunaya girmeden en az 2 saate kadar bir şeyler atıştırmış olmanız gerekir. Bunun yanı sıra hijyen koşulları gereği sauna öncesinde duşa girmeniz istenir. Duştan çıkan kişiler vücuttaki tüm suyu almalıdır. İyice kurulandıktan sonra sauna giriş yapmanız daha doğru olacaktır.

 

Saunaya Nasıl Girilir?

Sıcaklık ve nem oranından kaynaklı olarak bir hayli şifalı olan suana için uyulması gereken kurallar bulunuyor. Ankara sauna hizmetlerinden faydalanmak isteyenlere her biri belirtilir. Örneğin girerken giyilmesi gereken kıyafetler dahi vurgulanır.

Çoğu zaman akıllara mayo ve bikiniler geliyor. Ancak bunların yerine en doğrusu havlu ile peştamallar olacaktır. Çünkü nemin tamamen çekilmesi önem arz ediyor. Nemi çeken kıyafetleri temin etmek ve saunaya giriş yapmak faydalı olacaktır. Üstelik kıyafetlerin zarar görmemesi için de havlu gibi pratik eşyalara başvurulmalıdır.

 

Saunada Ne Kadar Süre Kalınır?

Ankara sauna hizmeti veren merkezlerin yetkili personelleri tarafından düzenli olarak denetlemelere ve uyarılara yer verilir. Öncelikle saunanın hijyeni ve nem oranı gibi çeşitli unsurların üzerinde durulur. Bunların dışında saunaya girecek kişiler için:

  • Ortalama 10 – 15 dakikalık süreçler yeterli görülür.
  • En alt basamak yerine ikinci veya üçüncü basamakta yerinizi almanız tavsiye edilir.

Doğru konumu seçenler bir süre sonra terlemeye başlayacaktır. Terlemek toksinlerin atılmasında son derece etkilidir. Bunun için yüksek derece sıcaklık ve nem oranlarına yer verilir. Aynı zamanda

Ankara Sauna Fiyatları

Sauna Sonrası Neler Yapılmalı?

Saunadan çıkan kişilerin dikkate alması gereken birkaç husus bulunuyor. Ankara sauna merkezlerinde bulunan yetkili personel tüm bu hususlara değinir ve müşterilerine yol gösterir. İlk etapta saunadan sonra açık ve temiz bir hava almak fayda sağlar. Birkaç adım atmanız ve hızlı bir şekilde serinlemeye geçmeniz faydalı olacaktır.

Kan dolaşımını düzene sokmak adına hareket etmekten çekinmemeniz gerekir. Özellikle de kol ve bacakların dairesel olarak hareket ettirilmesi yararlı olacaktır. Aynı zamanda önce bacak arkasından da kolların soğuk su ile temas etmesi de iyi gelecektir. Bunun devamında göğüs ile sırt bölgesi için ılık bir duş tavsiye edilir.

 

Sauna Sonrası Bakım Önerileri

Sauna gözeneklerin açılması ve toksinlerin atılması adına son derece faydalıdır. Hatta cilt bakımı öncesinde saunanın sıklıkla tavsiye edildiği görülür. Ankara sauna hizmetlerinin devamında:

  • Cilde uygulanan maskelerden istenilen sonucu almanız mümkün olacaktır.
  • Nemlendirici krem veya serumlar da tam etki yaratacaktır.

Gözenekler sauna sonrasında açık hale geldiği için istediğiniz sonuçları yakalamanız mümkün hale gelir. Hatta bunun için sıklıkla peeling uygulamalarına yer verilir. Peeling gözeneklerin arınmasında ve parlak bir görünümün elde edilmesinde etkili olacaktır. Görüldüğü üzere cildin temiz, parlak ve bakımlı hale gelmesi adına sauna hizmetlerinden faydalanmak en doğrusu olacaktır.

 

Sauna Hizmeti Veren Güzellik Merkezleri

Ankara sauna hizmetlerine dair spa merkezleri öne çıkmış olabilir. Ancak bunun yanı sıra güzellik merkezlerinin de sauna ve buhar odası gibi çeşitli alanlara sahip olduğu görülüyor. Tercihlerinizi yaparken:

  • Özel yapım ahşaplar ile odalarını tasarlanan merkezleri seçebilirsiniz.
  • Sıcaklık – nem oranlarının standartlara uygun olup olmaması değerlendirilebilir.

Aynı zamanda hijyen koşullarına uygun olan yerleri seçmek önem arz ediyor. Bu şekilde güzellik merkezlerini değerlendirir ve istediğinizi tercih edersiniz. Neticesinde yetkili personellerin yönlendirmeleri ile sauna keyfini sürmek kolay hale gelir. Özellikle de sauna öncesi ve sonrasında yönlendirmelere yer verilir. Giyilmesi gereken kıyafetler veya sıvı tüketiminin üzerinde durulur. Öyle ki terlemenin söz konusu olduğu sauna hizmetlerinde sıvı tüketimi önem arz etmektedir.

 

Sauna merkezimi ziyaret etmek ve randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz