Ankara Saç Ekimi ve Fiyatları

Saç dökülmesi ya da çeşitli sağlık sorunlarına bağlı olarak saç kaybı yaşayan kişilerde öncelikle saçlarda bir seyreklik meydana gelmektedir. Yaşanan bu seyrekliğin hemen ardından ise saçlarda artan dökülme ile birlikte kellik gibi problemler meydana gelmektedir. Bu tür durumlarda tıbbın tek çözümü saç ekimi olmaktadır. Kaybedilen saç kökleri, farklı bir yöntem ile geri getirilemediğinden dolayı, yapılacak saç ekimi ile birlikte sağlıklı saç köklerine sahip olacak kişiler, bu sayede hiçbir sorun ya da risk yaşamaktan sağlıklı saç kökleri ile yeniden saça sahip olabilmektedir. Saç ekimi, belirli bir prosedürü bulunan operasyon olduğu gibi operasyon öncesi ve sonrasında hasta yakından takip edilir. Böylece hiçbir yan etki ya da olumsuzluk yaşanmadan kaybedilen saç köklerinin yeniden kazanılması ve saç bölgesinin sağlıklı bir hale gelmesi sağlanmaktadır.

 

Saç Ekimi İle Saçlar Nasıl Geri Kazanılır?

Saç köklerini kaybeden kişiler, kellik gibi problemlerle karşı karşıya kalacaktır. Bu bakımdan saçların yeniden kazanılması ancak yeni bir saç kökünün bölgeye uygulanması ile mümkün olmaktadır. Saçların geri kazanılmasında ekimi yapılan saç kökleri etkindir ve normal bir saç gibi uzayarak yeniden saç görünümünü kazanılmasını sağlayan saç kökleri, kişilerin yaşadığı saçsızlık ve kellik başta olmak üzere saç ile ilgili tüm problemlerini sona erdirir. Üstelik mevcut operasyonlar kalıcıdır ve yeniden tekrarlanması gerekmez. 

Başarılı bir şekilde uygulanan operasyonlar sonrasında kişilerin saç kökleri kalıcı olarak kazanıldığından dolayı kişiler hayatının geri kalan bölümünde herhangi bir saç problemi yaşamaz ve böylece psikolojik olarak da ciddi bir rahatlama elde edilir. Zira kellik ve dış görünümünde meydana gelen değişiklikler, kişiler için pek çok psikolojik probleme yol açabilmektedir. Ancak saç ekme gibi yeni teknolojiler, mevcut sorunların ortadan kalkmasını ve kişilerin çok ciddi bir rahatlama yaşamasını sağlamaktadır. Bu bakımdan saça bağlı olarak yaşanan problemlerde kişilerin herhangi bir endişe duymasına gerek yoktur ve tıbbi olarak alınacak yardımlar ile tüm sorunlar kolay bir şekilde giderilebilmektedir.

 

Saç Ekimi Kimlere Uygulanabilir?

Saç ekimi genel olarak herkes için uygun bir operasyon olsa da çeşitli hastalık öyküleri ya da mevcut kontrollerde tespit edilecek farklı sağlık sorunları kişilerin istese dahi bu operasyonları yaptırmasını engelleyebilmektedir. Operasyonlarda her yaştan hasta saç ekimi için talepte bulunabilmektedir. Türkiye’de genellikle 50 yaş ve üzerinde saç dökümü ve kellik gibi problemler yaşanır. Ancak bu sadece ortalama bir veridir ve herkes için geçerli değildir. Bu nedenle 30 yaşında olan bir kişinin de saç problemleri yaşaması ve bu nedenle destek almak istemesi mümkün olabilmektedir. 

 

Saç Ekimi Kimlere Uygulanmaz?

Saç ekimi için uygun olmayan kişiler, yapılacak kontroller ile birlikte belirlenebilir. Genellikle aşağıdaki mevcut problemlere sahip olan kişiler için saç ekimi uygun görülmemektedir; 

  • Fiziksel gelişimini tamamlamayan kişiler
  • Saç ekiminin yapılması için fizyolojik rahatsızlığı bulunanlar
  • Saç ekimi yapılacak bölgede yeterli miktarda köke ve gelişime sahip olunması (Bu kişilerde iyileştirme ve kök güçlendirme gibi çalışmalar yapılması uygundur.)

 

Ankara’da Saç Ekimi Uygulayan Salonumuzun Adresi;

Kadınlar İçin Saç Ekimi Yapılır Mı?

Saç ekimi sadece erkekler için uygulanan bir yöntem olarak bilinir. Ancak tıbbi olarak bunun herhangi bir gerçeklik payı bulunmamaktadır. Tıbbi zorunluluk ya da estetik kaygıları nedeniyle kadınlar için saç ekimi yapılabilmektedir. Kadınlar için saç ekimi söz konusu olduğunda özellikle saç olan bölgelerde herhangi bir tıraş uygulamasının yapılmaması hedeflenir. Böylece kadınların görünümde herhangi bir farklılık olmadan saç ekim tedavisini olması ve operasyon sonrasında da hayatına normal bir şekilde devam etmesi amaçlanır.

Kadınlarda genellikle farklı sağlık sorunları sonrasında saç seyrekleşmesi ya da dökülmeleri meydana gelmektedir. Bu nedenle mevcut hastalık sona erdikten sonra saç ekiminin yapılması önerilir. Bu sayede kişiler hem rahatsızlıktan kurtulmuş olacak hem de meydana gelen problemlerde uygun bir şekilde destek alınarak saçların yeniden geri kazanılması sağlanacaktır. Saç ekimi yaptırmak isteyen herkes en uygun tedaviden yararlanabilmek adına uygun merkez ve uzmandan destek almalıdır. Özellikle Ankara saç ekimi merkezleri bu konuda önceliğe sahiptir ve isteyen herkes için uygun çözümler sunulmaktadır.

 

Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

Saphire FUE ve DHI Fue olarak Saç ekiminde farklı teknikler uygulanmaktadır. Mevcut teknikler hastaların durumuna göre belirlenir ve en uygun olan yöntem ile maksimum verimin alınması hedeflenir. İşlemlerde özellikle fue yönteminin geliştirilmiş olması, hastaların rahatsızlık sonucunda çok daha kısa süre içerisinde normal yaşamına devam etmesine imkan tanımaktadır. Yeni teknolojilerin geliştirilmesi saç ekimlerinin daha başarılı ve sorunsuz bir şekilde yapılmasını sağlarken hastalık sonrasındaki iyileşme sürecini de hızlandırmaktadır. Bu bakımdan tercih edilecek merkez ve uygulamayı yapacak uzmanın yeni teknolojileri kullanacak olması, kişilerin çok daha iyi sonuçlar almasını ve operasyondan minimum derecede etkilenmesini sağlar.

Tereddütleri olan kişilerin bu nedenle mutlaka iyi merkezlerden destek almaya gayret etmesi gerekir. Bulunan bölgeye en yakın merkezin tercih edilmesi yerine Türkiye’de bu alanda ön plana çıkan yerlerin ve uzmanların tercih edilmesi çok daha önemlidir. Saçlarda yapılacak hatalı uygulamalar, kişiler için farklı sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olur ve yeniden operasyonların yapılması gerekebilir. Ancak bu tip durumlar yerine bir kerede güvenilir merkezlerde yapılacak uygulamalar sayesinde sağlığa kavuşulması çok daha etkin bir çözüm olduğu gibi uzmanlar tarafından da bu yönde bir seçim yapılması her zaman önerilen bir durumdur. 

 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekiminde, kişinin kendisinden alınan saç kökleri, saç köklerinin kaybedildiği bölgelere uygulanmaktadır. Kişiden alınacak olan saç köklerinde genellikle ense ya da şakak bölgeleri tercih edilmektedir. Saç kaybının en az olduğu bu bölgelerden alınacak saç kökleri, greft olarak adlandırılır. Eğer şakak ve ense bölgesinde de dökülme meydana gelmişse ve bu bölgelerden saç köklerinin alımı mümkün görünmüyorsa, kişilerin kol ya da göğüs duvarı gibi farklı bölgelerinden kıl kökleri alınabilmektedir. Bu bakımdan kişilerin mutlaka uygun bir bölgesi belirlenerek ihtiyaç duyulan saç kökleri elde edilmektedir. Saç kökleri alındıktan sonra ise hastanın saç olmayan bölgelerine bu kökler uygulanarak bölgeye özel bir operasyon uygulanır. Genellikle lokal anestezi ile gerçekleştirilen ameliyatlarda özel bir durum mevcut değilse ya da operasyon sırasında farklı bir yan etki, olumsuzluk görülmezse operasyonlar lokal anestezi ile tamamlanır. 

Ankara Saç Ekimi & Fiyatları
Ankara Saç Ekimi & Fiyatları

Saç Ekimi Sonrasında Süreç Nasıl İlerler?

Operasyon sonrasında kişilerin baş bölgesinden itibaren özel bir bandaj uygulanır ve bu bandaj uygun görülen döneme kadar takılı kalmalıdır. Operasyon sonrasında 3 günlük evde dinlenme uygun görülmektedir. Bu dinlenme sürecinin ardından ise kişilerin Baş bölgesi kapalı olmak şartı ile normal hayatına devam etmesi mümkün olmaktadır. Operasyon sonrasında herhangi bir problem yaşanmaması için saç bölgesinin korunması ve uzman tarafından önerilenlerin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi gerekir. Operasyondan sonraki 5. gün saç için ilk pansuman gerçekleştirilmektedir. Saç ekimi yapıldıktan sonra eklenen saçlarda dökülme yaşanması beklenen bir durumdur. Ancak bu dökülme sırasında saç kökleri kaybedilmez. Saçlar birkaç hafta sonrasında yeniden uzamaya başlar ve bu sayede dökülme kişiler için herhangi bir risk bulunmaz.  

Saç ekimi yaptırmak isteyenler özellikle yapılacak operasyon ile ilgili çok fazla bilgi sahibi değilse farklı soru işaretlerine sahip olacaktır.

 

Saç Ekimi Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

Saç ekiminde vücudun kaybettiği saç kökleri, saç bölgesine yapılan operasyon ile birlikte eklenmektedir. Bu sayede kişiler kellik gibi pek çok problemlerden kurtulduğu gibi saç ekimi kalıcı bir operasyon olarak da kişilere destek sunmaktadır. Bu bakımdan saç ekimi gerçekten işe yarıyor mu ya da saç ekimi kalıcı mı gibi çeşitli sorulara sahip olan kişilerin yapılan operasyonları takip etmesi ve daha önce saç ektiren kişilerin değerlendirmelerini okunması ve incelenmesi, doğru yönlendirmelerin yapılmasını sağlayacaktır.

Türkiye’de saç ekiminin merkezi Ankara saç ekimi olmaktadır. Ankara bölgesindeki hizmet veren güvenilir klinikler, kişilerin saç ekimi ve saç dışında yaşadığı pek çok sorunun sorunsuz bir şekilde giderilmesine ve istenen görünümün elde edilmesini sağlar. Bu bakımdan kişilerin Ankara saç ekimi ve fiyatları konusunda bilgi alarak mevcut uzman ve merkezlere başvurması en uygun çözümdür. Sorunsuz bir şekilde saç ekimi ile birlikte saçın çıkması bu merkezlerde kolayca sağlanır. 

 

Saç Ekimi Var Olan Saçlara Zarar Verir Mi?

Saç ekimi, kesin ve kalıcı bir çözümdür. Kişiler özellikle saç ekimi sırasında diğer saçların zarar görebileceğini düşünmesi normal bir düşünce olsa da operasyonlar için böyle bir durum söz konusu değildir. Özellikle yeni geliştirilen teknikler, mevcut saç köklerinin en iyi şekilde korunmasını, güçlendirilmesini ve daha sağlıklı hale gelmesini sağlar. Böylece saçların zarar görmesinden ziyade yeni yapılacak ekimlerle birlikte saç köklerinin daha iyi bir şekilde gelişmesi için uygulanacak tıbbi tedavi, saç köklerinin korunması, daha güçlü hale gelmesi sağlar. Bu bakımdan kişilerin saç kökleri ve diğer saçlar için herhangi bir endişe duymasına gerek yoktur. Ancak belirtildiği üzere mevcut durumlar sadece güvenilir ve uzman hekimler tarafından yapılacak operasyonlar için geçerlidir. Tıbbi olarak yeterliliği bulunmayan, steril ortamlara sahip olmayan ve alanında deneyimi bulunmayan uzmanlar tarafından yapılacak operasyonlar kişiler için çok farklı sağlık sorunlarına yol açar. Üstelik bu durum sadece sağlıklı saç kökleri için değil vücudun pek çok farklı bölgesi için tehlike yaratmaktadır.

 

Ankara Saç Ekimi & Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye genelinde saç ekimi konusunda en çok dikkat çeken merkezlerden birisi olarak Fisina Güzellik Merkezi’ni sizler de tercih edebilirsiniz. Ankara saç ekimi ve fiyatları olarak Türkiye genelinde ünlenen ve herkesin tercihini kazanan Fisina Güzellik Merkezi, sunacağı imkanlar ile hem sorunsuz bir operasyon hem de ekonomik fiyatlarıyla uygun bir seçenek sağlamaktadır. Bu bakımdan herhangi bir endişe duymamak, risk almamak ve sorunsuz bir operasyon geçirmek adına Fisina Güzellik Merkezi ile hemen iletişime geçerek tüm bu fırsatlardan sizler de yararlanabilirsiniz. Fisina Güzellik Merkezi ile iletişim kurarak operasyonlar hakkında tüm merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilir ve saç ekimi fiyatları konusunda da en net cevapları alabilirsiniz.

 

Saç Ekimi Fiyatları Ne Kadar?

Saç ekimi fiyatlarında genel bir tarife bulunmamaktadır. Bunun nedeni ise kişiden kişiye mevcut operasyonlarda farklı uygulamaların yapılması gerektiğidir. Saç ekimi yapılacak bölge, saç tipleri ve yapılacak ek uygulama olup olmaması fiyatlar için belirleyici durumdadır. Bu nedenle saç ekimi fiyatı almak isteyen kişilerin mutlaka bu alanda sorunsuz bir şekilde hizmet veren merkezlerden destek alması gerekecektir.