Ankara PRP Tedavisi Merkezi 

PRP tedavi merkezi için uygun bir yer arayan kişiler için Ankara tedavi merkezi olarak büyük bir güven veren Fisina, tercih edilecek en uygun merkezlerden birisidir. Uzmanlar tarafından uygulanan tedaviler son teknolojik cihazlar kullanılarak kişiye özel çözümler sunulmaktadır. Sağlık sorunlarından ciltte gençleşmeye kadar farklı taleplere karşı özel olarak uygulanacak PRP tedavisi, kişilerin beklentilerini karşıladığı gibi sorunsuz ve en iyi PRP tedavisini almasını sağlamaktadır. Merkez ile iletişime geçerek hemen randevu alabilirsiniz.

PRP Tedavisi Nedir? Nasıl Yapılır?

PRP (Platelet Rich Plasma) tedavisi son dönemlerin en gelişmiş tıbbi yeniliklerinden birisidir. Kişiden alınan kanın, özel bir şekilde hazırlanması ile birlikte yeniden vücuda enjekte edilmesini temel alan PRP, vücuttaki pek çok rahatsızlık ve sağlık sorununda etkin sonuçlar vermektedir. Hastalığa sahip ya da cildin gençleşmesini isteyen kişiler tarafından fark edilen ve “PRP tedavisi nedir?” şeklinde araştırılan tedavi, doğru merkezlerde uzmanlar tarafından uygulanmalıdır. 

PRP Tedavisi Nasıl Yapılır?

PRP tedavisi için alanında başarılı, uzman ve yetkili merkezler seçilerek mevcut merkezdeki uzmanlardan destek alınmalıdır. Tedavi, özel bir şekilde hazırlık süreci içerdiğinden dolayı gerekli tıbbi ekipmanların da bulunması gerekmektedir. Aksi halde yapılacak tedavi, kişiye herhangi bir destek sağlamayacağı gibi pek çok farklı sağlık sorunun yaşanmasına yol açabilir.

PRP tedavisinin uygulanması sırasında öncelikle kişiden kan alınmaktadır. Özel bir tüpün içerisinde saklanan kan, daha sonrasında bir dizi işleme tabi tutulur. Kan, içerisinde özel bir jel bulunan tüpe yerleştirildikten sonra santrifüje konulur. Böylece kanın içindeki maddelerin ayrıştırılması sağlanır. Bu işlem genellikle 5 ile 10 dakika içerisinde tamamlanmaktadır. Ayrışma bölümünde trombosit ve büyüme faktörleri gibi kan içeriğindeki zengin plazma kısmı ayrıştırılır. Hazırlanan özel kan sıvısı, daha sonrasında mevcut tedavisinde uygun görüldüğü şekilde vücuda enjeksiyon yöntemiyle uygulanır. 3 ya da 4 seans uygulanan tedavi, kişiler için yeterli olduğu gibi kişinin sağlık durumu ve mevcut tedaviye bağlı olarak belirli aralıklar ile tedavinin tekrarlanması önerilmektedir. 

PRP Tedavisi Neye İyi Gelir?

PRP tedavisinde herhangi bir ilaç, katkı maddesi ya da özel bir ürün kullanılmaz. Tamamen tıbbi teknolojik cihazlar yardımı ile kanın ayrıştırılması ve özel zengin plazmanın elde edilmesi hedeflenmektedir. Kişilerde görülen diyabet, geçmeyen yaralar, sporcu yaralanmaları, diş implantları gibi pek çok farklı sağlık probleminde özel bir tedavi olarak PRP tedavisi uygulanmaktadır. 

Sağlık sorunlarının yanı sıra deride ve vücudun farklı bölgelerinde meydana gelen yaşlanma etkilerinin giderilmesinde de PRP tedavisi etkin sonuçlar vermektedir. Deri altına uygulanan zengin plazmalar bölgede anti-aging etki yaratarak cildin daha genç ve canlı görünmesini sağlar. Uygulama sırasında herhangi bir ilaç tedavisi kullanılmadığı gibi tamamen kişinin kanı özel olarak ayrıştırılarak yeniden kişiye uygulanır. Böylece vücutta yan etki gibi durumlar da gözlemlenmemektedir. Özellikle 3 ve 4 seanslarda etkisine net bir şekilde göstermeye başlayan PRP, kişilerin doğal bir şekilde sağlığına kavuşmasını ya da daha genç görünmesini sağlamaktadır. Son dönemlerde PRP ile saç tedavisi de geliştirilerek kişilerin mevcut saç problemlerinin ortadan kalkması hedeflenmektedir.

Ankara PRP Tedavisi Merkezi
Ankara PRP Tedavisi Merkezi

PRP kimlere uygulanır?

PRP tedavisi herkes için uygun olsa da bazı rahatsızlıkları var ya da tıbbi geçmişi bulunan kişilerde uygulanması önerilmemektedir. Özellikle kanser rahatsızlığı geçiren ya da ailesinde kanser rahatsızlığı bulunan kişiler, kan sulandırıcı İlaç kullananlar ya da kana bağlı olarak hastalık yaşayanlar PRP tedavisi için uygun değildir. Hamile ya da bebeğini emziren kadınların da bu süre boyunca PRP tedavisi olması önerilmemektedir ve uzmanlar tarafından bu grupta bulunan kişilere herhangi bir tedavi desteği sağlanmamaktadır. 

PRP’nin zararı var mı?

PRP tedavisi uygulandıktan sonra herhangi bir yan etki görülmediği gibi kişiler normal yaşamına devam edebilmektedir. Özellikle cildi hassas olan kişiler, iğne ile yapılacak enjeksiyon sonrasında vücudunda kızarıklıklara sahip olabilmektedir. Ancak alanında uzman kişiler, bu tip durumların oluşmaması adına PRP tedavisi sonrasında buz uygulaması ile ciltte meydana gelebilecek kızarıklık ya da benzer oluşumları önleyebilmektedir. Ancak özellikle PRP tedavisi uygulandıktan sonra aynı gün içerisinde sıcak su ile banyo yapılmaması ve tedavisinin uygulandığı bölgenin güneş ışınlarına doğrudan maruz kalmamasına dikkat edilmelidir.