Ankara Profesyonel Makyaj Salonu

Ankara Profesyonel Makyaj Salonu

Ankara’da profesyonel makyaj hizmetiyle kendini iyi hissetmek isteyen kadınlar cilt bakımından ziyade makyaj tekniklerini de dikkate alıyor. Örneğin profesyonel makyaj bu teknikler arasında boy gösterir. Günlük hayat için çok fazla tercih edilmese de öne çıkan tekniklerden bir tanesidir. Adı üstünde:

  • Alanında uzman makyaj uzmanları tarafından teknikler uygulanır.
  • Kadınların istek ve beklentilerine uygun tekniklere yer verilir.
  • Cilt tipine bağlı olarak makyaj ürünleri temin edilir.

Yani bu alanda gerekli eğitime ve tecrübeye sahip olan kişilere başvurmak gerekir. Adı üstünde profesyonel sonuçlar yine profesyonel eller sayesinde elde edilebilir.

Cilde Göre Profesyonel Makyaj

Uzmanlar makyaj yapacakları kişilerin cilt tipini analiz etmeye dikkat eder. Profesyonel makyaj adına ilk aşama analizlerdir. Bu şekilde ele alınan hususlar ise şöyle:

-Cilt Yapısı: Cildin kuru ya da yağlı olması göz önünde bulundurulur. Haricinde karma yapıda olanlara yönelik ayrı makyaj malzemelerinin temin edilmesine özen gösterilir.

-Cilt Sağlığı: Bazı ciltler saydam yapıdadır. Bundan dolayı damarlar belirgin hale gelmiştir. Ve damarların yüzeye yakınlığına göre makyaj teknikleri uygulanır. Aynı zamanda cildin alerjik reaksiyonları üzerine harekete geçilir.

Profesyonel Makyajda Cilt Tespiti

Estetik çalışmalar için önce iskeletin oluşturulmasına özen gösterilir. Bu durum profesyonel makyaj adına da ele alınır. Şöyle ki ilk önce yüzün şekli göz önünde bulundurulur. Anatomiye uygun olacak şekilde estetik teknikler uygulanır. Şöyle ki:

  • Göz altları parlak ve beyaz bir görünüme sahip olur.
  • Burun inceltilir ve parlatılır.
  • Bazı hatların öne çıkarılması sağlanır.

Hatlar kişiden kişiye farklılık gösterir. Mesela bazılarında elmacık kemiklerine bazılarında ise çene kısmına özel makyaj teknikleri uygulanır. Neyse ki bu alanda uzman olanlar kişiye uygun teknikleri kullanmaktan geri durmazlar.

Profesyonel Makyaj Malzemeleri

Yukarıda belirttiğimiz üzere profesyonel makyaj için cilt yapısı analiz edilir ve en uygun ürünler hazırlanır. Mesela yağlı ya da karma cilde ilişkin ayrı ürünler kullanılır ve makyaja geçilir.

Profesyonel makyajda kat kat kapatıcıların kullanılması söz konusu değil. Bu şekilde farklı bir ifade çıkartmak istenmez. Aksine mevcut güzelliğin öne çıkarılmasına dikkat edilir. Bunun için de:

  • Yüz hatlarınıza uygun olacak şekilde teknikler uygulanır.
  • Cildin ışıl ışıl ve sade bir görünüme sahip olması sağlanır.

Profesyonel Makyaj Teknikleri

Makyaj uzmanları hangi cilde hangi tekniklerin uygulanması gerektiğini bilir. Bu aşamada önce renk uyumu dikkate alınır. Cildin rengine bağlı olarak makyaj ürünleri temin edilir ve uygulamaya geçilir. Haricinde:

  • Kaşların rengine ve yapısına göre teknikler uygulanır.
  • Göz rengi ve kirpik yapısı da dikkate alınır.

Çene ve elmacık kemikleri makyaj teknikleri ile öne çıkartılır. Kullanılan renklere uygun olacak şekilde ruj temin edilir. Profesyonel makyajda renk ve ışık uyumuna özen gösterilir. Gölgeler hazırlanır ve makyaj eşliğinde mevcut güzelliğin öne çıkması sağlanır.