Ankara Meme (Göğüs) Estetiği

Göğüs bölgesi, kişilerin dış görünümünü oldukça etkilenmektedir. Üstelik göğüs bölgesinde yaşanan pek çok farklı sorun hem erkek hem de kadınları ciddi şekilde rahatsız edebilmektedir. Bu tür durumlarda meme estetiği tercih edilmektedir. Yapılabilecek tek işlem olan meme estetiği, kişilerin göğüs bölgesinde istediği görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. 

Türkiye genelinde en çok tercih edilen il Ankara olduğundan dolayı Ankara meme göğüs estetiği konusunda güvenli ve en uygun fiyatlar ile işlemin yapılabileceği seçeneklere sahiptir. Meme estetiğinde iki farklı durum söz konusudur. Çok büyük memelere sahip olan kişiler için meme küçültme operasyonları uygulanırken çok küçük memelere sahip olan kadınlar için de daha büyük meme estetiği uygulanabilmektedir. Bu nedenle de operasyonlar kişilerin talepleri doğrultusunda planlanarak uygulanmaktadır. 

 

Ankara Meme Büyütme Estetiği

Meme büyütme estetiği ya da bir diğer adıyla meme büyütme ameliyatı, temel olarak göğüs bölgesindeki ölçülerin arttırılması ile gerçekleşmektedir. Tıbbi bir zorunluluk olarak ya da kişisel bir istek olarak göğüs bölgelerinin büyütülmesi gerekebilir. Bu tür durumlarda kişiler için öncelikle bir muayene süreci takip edilmektedir. Muayenede kişiler beklentilerini ve istediği görünümün net bir şekilde ifade etmelidir. Yapılacak muayene ile birlikte operasyon için uygun olduğu belirlenen kişiler için meme büyütme estetiği uygulanabilmektedir. Göğüs büyütme estetiği özel yağ dokuları kullanılabilir. Ancak daha az sorun yaşanan ve ömür boyu kullanılabilen silikon protezler ve implantlar daha çok tercih edilebilmekte, önerilmektedir. Hangi yöntem tercih edilirse edilsin özellikle doku olarak herhangi bir fark oluşmamaktadır ve kişiler operasyon sonrasında herhangi bir rahatsızlık duymamaktadır. 

 

Ankara Meme Küçültme Estetiği

Göğüs bölgesi çok büyük olan kişiler, başta ağrı olmak üzere pek çok farklı sorun yaşayabilir. Bu tür durumlarda ise meme küçültme estetiği uygulanmaktadır. Meme küçültme estetiğinde her bölgedeki yağ dokularından belirli bir miktar alınarak herhangi bir görünüm değişikliği olmadan göğüs bölgesinin küçültülmesi hedeflenir. Meme büyütme estetiğinde olduğu gibi yine muayene ve planlama süreci bulunmaktadır.

Ankara Meme (Göğüs) Estetiği
Ankara Meme (Göğüs) Estetiği

Göğüs Estetiği Kaç Saat Sürer?

Göğüs estetiği uygulamasında operasyon öncesinde belirlenen plan doğrultusunda hareket edilir. Uygulamada temel hedef tercih edilen silikon protezin, meme dokusunun altına ya da göğüs kasının arka bölümüne yerleştirilmesidir. Bu yerleştirme aşamaları sırasında çok küçük kesikler ile bölgeye erişilir ve protezin yerleşmesi sağlanır. Genellikle iki meme için de uygulanacak olan estetik işlemlerinde 2 saatlik bir süre yeterli olmaktadır. Ancak farklı zorunluluklar nedeniyle tek meme işlem görecekse, bu süre daha da azalmaktadır. 

 

Meme Protezi Ne Zaman Aşağı İner?

Meme protezinde, vücuda yabancı bir madde yerleştirildiğinden dolayı vücudun bu yabancı maddeyi kabullenme süresi beklenmelidir. Protezler ilk takıldığı dönemde operasyonun da etkisi ile birlikte istenen görünümde olmayacak ve daha üst bölgede yer alacaktır. Özellikle ödem gibi farklı sorunlar, göğüs bölgesindeki görünüm 3. ayın ardından istenilen görünüme ulaşmasını sağlar. Genellikle protez ne zaman aşağı iner şeklinde sorulan ve tanımlanan olay 3. ayın sonunda yaşanmaya başlanmaktadır. Bu nedenle operasyonun hemen ardından göğüs bölgesinde farklı bir görünüm ile karşılaşacak kişilerin herhangi bir endişe yaşamaması ve önerilen şekilde hayatını sürdürmesi önemlidir. Günden güne değişim gözle görülür bir şekilde fark edilecek ve özellikle 3. ayın ardından kişiler istediği göğüs bölgesine sahip olarak bu durumun mutluluğunu yaşayabilecektir. 

 

Meme (Göğüs) Estetiği Sonrasında Neler Yaşanır?

Operasyon bir cerrahi müdahaledir. Bu nedenle de hastalar uzman hekimin önerdiği süre boyunca hastanede kontrol altında tutulmaktadır. Genellikle 1 günlük dinlenmenin ardından hastalar taburcu edilmektedir. Ancak operasyon sonrasında uygulanan yöntem ve teknik ne olursa olsun cerrah tarafından yapılacak uyarılara dikkat edilmeli ve harfiyen uyulmalıdır. Böylece yapılan operasyonun başarılı olması, herhangi bir komplikasyon ya da benzer durumun yaşanması önlenebilmektedir. 

 

Meme (Göğüs) Estetiği Tekrarlanır Mı?

Özellikle mevcut tekniğin ilk yıllarında silikon protezlerin 10 yılda bir değiştirilmesi gerekmekteydi. Ancak geliştirilen ve farklı bir şekilde üretilmeye başlanan silikon protezlerin değiştirilmesi artık gerekli değildir. Sektörde popüler ve en çok tercih edilen üretici firmalar, ömür boyu garantisi sunduğundan dolayı kişiler bir defa yaptıracağı göğüs estetiği sayesinde ömür boyu bu görünüme sahip olabilmektedir. 

 

Ankara Meme (Göğüs) Estetiği Fiyatları

Ankara Meme (Göğüs) Estetiği kişiden kişiye ve isteklere kıyasla fiyat aralığı da değişmektedir. Bu yüzden hizmet hakkında detaylı bilgi almak için, Fisina Beauty Studio ile iletişime geçebilir, alınacak hizmet hakkında fiyat alabilirsiniz