Ankara Jinekomasti Ameliyatı Kliniği

Estetik sadece kadınlar için değil erkekler için de zaman zaman zorunluluk olabilmektedir. Erkeklerin estetik için en çok başvurduğu yöntemlerden birisi jinekomasti olmaktadır. Özellikle Türkiye genelinde bu operasyonlarda en çok dikkat çeken bölgelerden birisi Ankara’dır. Ankara’da jinekomasti ameliyat kliniği olarak hizmet veren yerler, erkekler için sorunsuz bir destek alınmasını sağlamaktadır. 

 

Jinekomasti Nedir?

Meme büyütme ya da meme küçültme gibi operasyonlar kadınlar için oldukça popüler ve tercih edilen bir operasyon olurken mevcut tıbbi müdahaleler sadece kadınlara özgü bir durum değildir. Kadınlar dışından erkeklerde meydana gelebilen göğüs büyüme gibi durumlarda da yine tıbbi destek alınması gerekmektedir. Erkeklerde meme bölgeleri herhangi bir işleve sahip olmasa da farklı etkenler nedeniyle büyüyebilmektedir. Erkeklerde meydana gelen meme büyümesi, özellikle görünümde ciddi sorunlar yaşanmasına neden olur. Bu nedenle de erkekler yaşadığı bu tür problemlerde jinekomasti ameliyatı olarak mevcut sorununu çözümleyebilmektedir. Operasyonların yapılmasında tıbbi yeterliliği bulunan güvenilir sağlık merkezlerinin tercih edilmesi yeterli olmaktadır.

 

Jinekomasti Ameliyatı Devlet Karşılıyor Mu?

Jinekomasti ameliyatlarında plastik cerrahi uzmanları görev almaktadır ve bu uzmanlar tarafından tüm operasyon süreçleri takip edilmektedir. Mevcut sorundan rahatsız olan ve mevcut operasyon ile sağlık sorunlarından kurtulmak isteyen erkekler için bu ameliyatta herhangi bir SGK desteği söz konusu olmamaktadır. Bu bakımdan kişiler herhangi bir sağlık güvencesi olmadan bu operasyonları yaptırmak durumundadır. Ancak özel sağlık merkezlerinde farklı sigorta anlaşmaları bulunduğundan dolayı özel sağlık sigortası bulunan kişiler, mevcut yerlerden destek alabilir. Bu tür durumlarda daha uygun fiyatlar ile kişiler zorlanmadan operasyon desteği alabilmektedir. Ankara’da jinekomasti ameliyatı kliniği gibi Türkiye genelinde en çok tercih edilen merkezleri tercih etmeniz sorunsuz bir operasyon ve en uygun fiyatlardan yararlanmanızı sağlar. Bu bakımdan sorunsuz de bir şekilde mevcut imkanlardan yararlanarak sizler de göğüs bölgenizde yaşadığınız sorunlar için uygun bir çözüm bulabilir ve hayatınızı daha mutlu bir şekilde geçirebilirsiniz.

Ankara Jinekomasti Ameliyatı Kliniği
Ankara Jinekomasti Ameliyatı Kliniği

Jinekomasti Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Erkeklerde yaşanan meme büyüme sorununa karşılık olarak geliştirilen jinekomasti ameliyatlarında, herkes için aynı bir süre söz konusu olmadığı gibi operasyonlarda genellikle 1 – 1.5 saatlik işlem yapılmaktadır. Ameliyat sonrasında kişiler dinlenmek için odaya alınırken, tüm değerleri de yakından takip edilir ve herhangi bir komplikasyon oluşması adına hasta için sürekli bir kontrol gerçekleştirilir. Ameliyat sonrasında her iki memenin etrafında 0,5 santimetre uzunluğunda bir kesi bulunmaktadır ve bu kesi ameliyattan çok kısa bir süre sonra iyileşerek kişilerin hayatına yönelik herhangi bir olumsuzluk yaratmaz. Ameliyat sonrasında ise hastanede yatış ve tedavinin süreci ile bir ilgili ameliyathanede yapılan operasyonların başarısı ve yapılacak kontrollerde herhangi bir sorun olup olmadığına bakılmaktadır.

 

Jinekomasti Ameliyatı Acıtır Mı?

“Jinekomasti ameliyatı acıtır mı?” gibi özellikle operasyon yaptırmayı düşünen kişilerin çeşitli çekinceleri olabilmektedir. Kuşkusuz acı yaşanacak olması kişilerin daha Tedirgin olmasına neden olmaktadır. Ancak mevcut operasyonlar bir cerrahi müdahale olduğundan dolayı tamamen ameliyat ortamlarında gerçekleştirilmektedir ve bu nedenle de kişilerin operasyon süresince herhangi bir ağrı, acı yaşaması söz konusu olmamaktadır. 

Kişilerin ameliyat olabilmek adına sağlık değerlerinde herhangi bir problem bulunmuyorsa operasyonlar yapılacak ve kişilerin yaşadığı tüm sağlık sorunları kolaylıkla çözümlenecektir. Kişilerin ameliyat için uygun olup olmadığı ise ameliyat öncesinde yapılacak uzman kontrolleri ile belirlenir. Böylece operasyonlar için herhangi bir risk olmadığı görüldükten sonra kişilerin operasyon olmasına izin verilmektedir. 

 

Jinekomasti Ameliyatı Tehlikeli Midir?

Jinekomasti erkeklerin yaşadığı ciddi bir sağlık probleminin ortadan kaldırılmasını sağlar. Bu işlemler sırasında iyi bir cerrahi uzman ve tıbbi yeterlilikleri bulunan bir merkezin tercih edilmesi risksiz bir şekilde mevcut operasyonların yapılmasını sağlar. Bu nedenle rahatsızlığı bulunan ve bu konuda daha iyi bir destek alarak mevcut problemlerini gidermek isteyenlerin dikkat etmesi gereken tek detay seçilen sağlık merkezinin yeterliliğidir. Bu konuda merkezler için inceleme gerçekleştirmek, daha önce bu merkezlerde operasyon olan kişilerin değerlendirmelerini okumak, önemli bir veri ve değerlendirme fırsatı sunar. Özellikle Ankara’da jinekomasti ameliyat kliniği olarak hizmet veren yerler, Türkiye genelinde büyük bir güven vermekte ve sorunsuz bir şekilde operasyonların yapılmasını sağlamaktadır.