Ankara Buhar Odası Merkezleri ve Fiyatları

Kendinizi şımartmak ve gününüzü daha keyifli hale getirmek adına spa hizmetlerine yönelebilirsiniz. Bunun için güzellik merkezleri ile iletişime geçerek randevu almakta özgürsünüz. Öyle ki randevu sistemine göre sauna veya buhar odalarında keyifli saatler geçirmeniz mümkün olacaktır.

 

Ankara Buhar Odaları Nasıl?

Ankara buhar odası standartlara uygun bir şekilde tasarlanmış ve müşterileri ağırlamıştır. Örneğin oda içi tasarımın sıcaklığa ve neme dayanıklı olması dikkate alınır. Bunun yanı sıra:

  • Hijyen standartlarına uygun olacak şekilde her müşteri için özenle hazırlanır.
  • 45 – 60 derece sıcaklık ayarlamalarına dikkat edilir.

Neticesinde odalara girmek isteyenlere uyarılar yapılır. Yeme – içme alışkanlıklarından kıyafetlere kadar tüm hususların üzerinde durulur. Bu şekilde buhar odasının keyfini çıkarmak ve de faydalarını görmek mümkün hale gelir.

 

Ankara Buhar Odaları Öncesi

Buhar odalarına giriş yapmak isteyenlerin terlik kullanmaması istenir. Çıplak ayakla giriş yapılır ve rahatlamanız esas alınır. Hatta Ankara buhar odası öncesinde duşa girilmesi istenebilir. Müşterilerin hijyen koşullarına uygun olması ve bu şekilde odanın şifalarından faydalanması esas alınır.

Odaya girmeden önce yeme- içme alışkanlıklarına da dur demek gerekir. Çok tok karın ile odaya giriş yapmanız hata olacaktır. Çünkü fazla nemden kaynaklı olarak çarpıntı oluşabilir veya tansiyon sorunu boy gösterebilir. Bunun için en az 2 saat öncesinde bir şeyler yemeniz daha doğru olacaktır.

 

Buhar Odalarına Kimler Giremez?

Yüksek tansiyon hastalarının sauna ve buhar odalarından uzak durmaları tavsiye edilir. Bunun yanı sıra cilt sorunlarının da üzerinde durulur. Ankara buhar odası hizmeti veren yerler uyarılarını yapar ve hizmet almanıza imkan tanır. Cilt sorunlarına dair:

  • Deri enfeksiyonuna sahip olan kişilerin buhar odalarına girmemeleri gerekir.
  • Açık yarası olanlar da odalara kabul edilmez.

Nitekim yara ve enfeksiyonlar odanın hijyen standartlarına aykırı olacaktır. Bir sonraki müşterilerin sağlık sorunlarına karşı korunması esas alınır. Bundan kaynaklı odalara katılacak kişilerin cilt problemleri üzerinde durulur. Kronik ve cilt hastalıklarına karşı gerekli uyarılar yapılmaktadır.

Ankara Buhar Odası Kuralları

Ankara buhar odası ile gevşemek ve stresten uzaklaşmak mümkün olacaktır. Ancak tüm bu faydalarını görmek adına odanın kurallarına uymanız önem arz ediyor. Örneğin kalın ve kapalı kıyafetler ile odalara katılmanız hata olacaktır. Bunun yerine fresh açık kıyafetler ile odanın faydalarını görmeniz söz konusudur.

Aynı zamanda odaya girmeden önce parfüm kullanılmaması istenir. Buhara karışacak olan parfüm esansları bir süre sonra rahatsız edici olacaktır. Hatta cilde nüfus etmeleri üzerine zararlı olabilir. Bunun gibi krem kullanmamanız istenir. Cildin tüm kimyasallardan uzak kalması ve arındırılması istenir. Öyle ki buhar odalarına giriş yapmadan önce ılık bir duşa girmeniz en doğrusu olacaktır.

Ankara Buhar Odaları Sonrası

Sadece odaya girmeden önce dikkate alınması gerekenler belirtilmez. Bununla birlikte Ankara buhar odası sonrasında da yapılması gerekenler mevcut durumda. Öne çıkanlar:

  • Nem kaybına sahip olmamak adına sıvı tüketiminde bulunmalıdır.
  • Odadan çıktıktan hemen sonra ılık bir dışa girmelidir.

Hatta yoğun buhardan kaynaklı gözenekler açık hale gelecektir. Bu durum maske uygulamaları açısından son derece faydalı olacaktır. Maske ve krem kullanımına buhar odalarından çıktıktan sonra yer vermek gerekir. Önceden de belirttiğimiz üzere krem ile parfüm gibi ürünleri odalara katılmadan kullanmanız hata olacaktır. Bunun yerine gözenekler açıldığı zaman maske ile krem kullananlar istedikleri sonuca ulaşır. Cildin yumuşak, parlak ve bakımlı hale gelmesi sağlanabilir.

 

Buhar Odalarının Faydaları Nelerdir?

Ankara buhar odası randevularından önce tüm faydaları öğrenebilir ve ne denli sağlıklı bir hizmet olduğunu anlayabilirsiniz. Öyle ki terlemeden kaynaklı olarak toksinlerin vücuttan atılması mümkün olacaktır. Zararlı olan maddelerin her biri buhar odalarında geçireceğiniz birkaç dakika ile dışarıya atılacaktır.

Spor salonlarında yaygın olarak sergilenen buhar odalarının kasları gevşetmede etkili olduğu bilinir. Bunun için spor sonrasında birkaç dakika girilmesi tavsiye edilir. Devamında:

  • Kasların rahatlaması ve vücudun dirileşmesi sağlanır.
  • Gevşemek ve rahatlamanız kaçınılmaz hale gelir.

Özellikle de yorgun ve stresli bir günün ardından buhar odalarına girmeniz faydalı olacaktır. Çünkü odalarda geçirilen birkaç dakika iyi hissetmenizi sağlar. Gün içerisindeki yorgunluğun atılmasında etkili olacaktır. Toksinlerin giderilmesi ile de cildin daha parlak ve sağlıklı hale gelmesi sağlanacaktır.