Ankara Botoks Uygulaması

Ankara ve Ankara’ya ulaşım imkanı bulunan kişiler için Ankara botoks uygulaması en yeni teknolojik cihazlar ile botoksta en iyi sonucun alınmasını sağlamaktadır. 

Botoks Nedir?

Yaşlanma ile birlikte vücudun özellikle yüz bölgesinde görülmeye başlayan kırışıklıklar ve çizgiler, özel bir tedavi ile birlikte giderilebilmektedir. Vücuda yönelik uygulanan tüm bu tedaviler botoks olarak adlandırılmaktadır. Botoks, vücudun ve yüz bölgesinin kırışıksız ve genç bir şekilde görünmesini sağlar. Bu nedenle yaşlılık ile birlikte gelen vücuttaki değişimleri istemeyen kişiler, botoks tedavisi olarak daha genç bir görünüme sahip olabilmektedir. Türkiye’de özellikle Ankara botoks uygulaması ile popülerlik kazanan merkez, botoksta en iyi sonucu almak isteyenler tarafından mutlaka tercih edilmelidir. 

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks tedavisinde özel olarak üretilen madde kullanılmaktadır. Botulinum toksin A Botox adıyla geliştirilen özel bir toksin üretimi madde, botoks tedavisindeki ana etken olmaktadır. Laboratuvar ortamında üretilen özel botoks maddesi, estetik amacın dışında farklı tıbbi müdahalelerde de kullanılabilmektedir. Ancak günümüzde daha çok güzelleştirici etkileri nedeniyle mevcut botoks uygulanmaktadır. 

Uzman hekimler tarafından uygulanması gereken botoks tedavisinde öncelikle bir muayene süreci bulunmaktadır. Kişiler mevcut öykülerini, tıbbi geçmişlerini ve botoksu neden tercih ettiklerini belirterek uzman hekimi durumu daha iyi bir şekilde anlamasını sağlar. Ardından uzman hekim tarafından yapılacak muayene ile birlikte kişinin ve bölgenin botoks için uygun olup olmadığı belirlenmektedir. 

Botoks tedavisi öncesinde yaşanan tüm bu süreçte, herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmadığı takdirde tedaviye geçiş yapılır. Botoks uygulamasında hazırlanan özel karışım mikroenjeksiyonla ile kaslara uygulanmaktadır. Böylece belirli bir seans serisi ile botoks tedavisi tamamlanarak istenen sonuç alınabilmektedir. Botoks tedavisi yaklaşık 15 dakika içerisinde tamamlanan pratik bir uygulamadır. Böylece kişilerin günlük yaşamda herhangi bir sorun yaşaması söz konusu olmayacağı gibi tedavi sonrasında bazı şartlar dahilinde normal yaşama devam edilebilir.

Ankara Botoks Uygulaması

Ankara Botoks Uygulaması

Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır Hangi Bölgelere Uygulanmaz?

Botoks uygulamasını yapacak uzman hekimin iyi bir anatomik bilgisine sahip olması gerekmektedir. Böylece kişinin tedavi için uygun olup olmadığı kolaylıkla belirlenebilecektir. Botoksun uygulanabileceği bölgeler sınırlandırılmıştır. Bu nedenle kişiler farklı bölgelerde botoks yaptırmak istese de uzman hekim tarafından buna izin verilmeyecektir. Botoks için uygun alanlar ise şu şekildedir;  alın bölgesi, iki kaş arası, göz çevresi, ağız çevresi, boyun bölgesi, burun uç bölgesi ve çene ucu.  

Botoks Uygulaması Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Botoks uygulaması öncesinde uzman hekim tarafından muayenede kapsamlı bir şekilde bilgilendirme yapılacaktır. Bu bilgilendirmelere ek olarak hiçbir şekilde B vitamini içeren ilaç ya da destek alınmamalıdır. Aspirin veya aspirin ile benzer etkilere sahip ilaçların kullanılmaması gerekmektedir. Böylece botoks uygulamasının daha etkin bir şekilde gerçekleşmesi ve tedavi sonrasında yaşanabilecek morarma ve şişkinliklerin minimum düzeyde yaşanması sağlanmaktadır.

Botoks Uygulaması Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Botoks uygulaması öncesinde dikkat edilmesi gerekenler kadar botoks uygulaması sonrasında da uzman hekim önerilerine mutlaka dikkat edilmelidir. Botoks tedavisinin etkili olabilmesi ve istenen sonucun alınabilmesi adına mevcut şartlara uygun bir şekilde yaşam sürdürülmelidir. 

Özellikle işlemin ardından geçecek 4 saat boyunca tehlikeli hareketlerinden kaçınılmalıdır. Bölgeye darbe almak ya da bölgeye yönelik farklı işlemler yapmak, botoks tedavisinde istenmeyen sonuçların alınmasına neden olacağından dolayı kişiler olabildiğince güvenli ve korunaklı bir şekilde ilk 24 saati geçirmelidir. İşlem sonrasındaki 3 gün boyunca belirli aralıklar ile bölgeye masaj yapılmalıdır. Fazla baskı yapılmadan hafif bir şekilde yapılacak masaj, botoksun daha etkin olmasını sağlar. Botoks yapıldıktan sonra aynı gün içerisinde spor yapılmaması ve uyurken mutlaka sırtüstü yatılması gerekir.  Yüz üstü yatmak botoksun istenenden farklı olarak şekillenmesine neden olabilir.

Botoks Uygulamasının Avantajları Neler?

Botoks uygulaması herhangi bir cerrahi müdahale olmadığı gibi anestezi alınmadan, ameliyathane ortamına girmeden yapılabilmektedir. Özellikle işlem sonrasında 5 aya kadar botoks etkileri görülebilmektedir. Yaklaşık 6. ay itibariyle etkisini kaybetmeye başlayan botoks uygulaması, tekrarlanacak işlemler ile birlikte görünen ve etkinin yeniden elde edilmesi sağlanmaktadır. Anestezi ve cerrahi bir müdahale olmadığından dolayı herhangi bir risk bulunmamaktadır. Kişiler uzman hekim ve merkezlerden alacakları botoks uygulaması desteği ile birlikte istediği sonuca ulaşabilmektedir.